Є позитив для України: як криза у США впливає на політиків у Європі
Є позитив для України: як криза у США впливає на політиків у Європі

Є позитив для України: як криза у США впливає на політиків у Європі

Такою думкою із 24 Каналом поділився керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок. На його думку, напружена ситуація в Сполучених Штатах може змусити ЄС зайняти більш проактивну позицію в допомозі Україні.

Україна активно просуває свої інтереси в США

Напередодні візиту Сі Цзіньпіна до Сан-Франциско українські посадовці також навідалися до США задля відстоювання інтересів Києва.

“Безвідносно до чийогось особистого ставлення до представників української делегації (Андрія Єрмака та Юлії Свириденко – 24 Канал), її перебування в США є вкрай важливим, адже найближчими днями від тамтешніх подій залежатиме доля нашої країни”, – наголосив Клочок.

Показовими тут є слова Джейка Саллівана щодо зменшення можливостей Вашингтону в допомозі Україні та його впливу на перебіг війни. Це зумовлено тим, що Україна стала заручницею передвиборчих перегонів між демократичною та республіканськими партіями. Відповідно, Україні варто стежити за перебігом подій в цій боротьбі.

Валерій Клочок про вплив ситуації в Сполучених Штатах на Україну

Як криза в США впливає на геополітичну ситуацію

Важливо розуміти, що станом на зараз Сполучені Штати не можуть оголосити про виділення коштів на військову допомогу як Україні, так і Ізраїлю. Щодо останнього рішення навіть було прийнято в Палаті представників, щоправда, без консенсусу із демократичною партією.

Обидві партії розуміють, що внутрішня криза негативно впливає на репутацію США, однак будуть до останнього відстоювати свої погляди на державні витрати напередодні виборів. Тому баталії в Конгресі з приводу виділення військової допомоги Україні та Ізраїлю, імовірно, точитимуться до кінця року.

"Політична криза в США змушує європейських політиків змінювати свою позицію, прикладом чого є виділення Німеччиною 8 млрд євро на потреби Сил оборони. І це є позитивом для України, адже протягом багатьох років європейські чиновники у вирішенні безпекових питань покладалися на Сполучені Штати, але (після повномасштабного вторгнення Росії – 24 Канал) Європа змушена змінювати свою політику", – зазначив політичний оглядач.

Криза в Палаті представників США: хронологія подій

  • Криза в підконтрольному республіканцям органі спалахнула на початку жовтня, коли було прийнято перший тимчасовий бюджет. Проти цього рішення виступали протрамістські республіканці, що прагнули увігнати уряд Байдена в кризу.
  • Через це з ініціативи прихильників експрезидента з посади спікера Палати представників було усунено Кевіна Маккарті – політика, що не зумів знайти баланс між вимогами радикальних та поміркованих конгресменів. Більшість голосів за його дала демократична партія.
  • Після цього до кінця жовтня тривала епопея з обранням нового спікера, в якій врешті решт переміг прихильний до Трампа Майк Джонсон. Його кандидатура була підтримана республіканською більшістю попри те, що його погляди не є поміркованими.
  • З перших днів обрання він кинув виклик Джозефу Байдену, поставивши на голосування законопроєкт, що не містив допомогу Україні. При цьому обґрунтувати якусь різницю між допомогою Ізраїлю та допомогою Києву він навіть не намагався.
  • 14 листопада спиває дія тимчасового бюджету США, прийнятого на початку жовтня. Протампістські республіканці знову виступають проти повторного тимчасового бюджету, однак він, найімовірніше, таки буде проголосований. Але криза в американському політикумі на цьому не завершиться.
Теги по теме
США Евросоюз Новости политики
Источник материала
loader
loader