Обмежився домашнім арештом: ВАКС відмовив взяти під варту екснардепа Микитася
Обмежився домашнім арештом: ВАКС відмовив взяти під варту екснардепа Микитася

Обмежився домашнім арештом: ВАКС відмовив взяти під варту екснардепа Микитася

Прокурор САП просив взяти Микитася під варту з альтернативою заставою у 134 мільйони гривень. Однак, суддя відмовив і застосував щодо екснардепа цілодобовий домашній арешт.

Микитасю призначили домашній арешт

Максима Микитася підозрюють у заволодінні коштами Міноборони під час виконання підряду на будівництво складів на суму понад 307 мільйонів гривень.

Суддя Ткаченко відмовився брати Микитася під варту і застосував лише цілодобовий домашній арешт,
– зазначили в Центрі протидії корупції.

Окрім того, до Микитася застосували такі обов'язки: прибувати за вимогою до детектива, прокурора та суду, повідомляти про зміну місця проживання й роботи, не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними, здати закордонні паспорти й носити браслет.

У Центрі протидії корупції назвали таке рішення слідчого судді Ткаченка "сумнівним".

"Давати лише домашній арешт для підозрюваного, який за останні кілька років отримував щонайменше 7 підозр, кілька разів сидів у СІЗО, порушував встановлені судом обов'язки і має статус обвинуваченого у двох корупційних справах, це щонайменше дивно", – підкреслили в організації.

Додали, що на це рішення ще може бути подана скарга до Апеляційної палати ВАКС.

Що відомо про нову підозру екснардепу

  • Наприкінці жовтня стало відомо, що НАБУ і САП повідомили про підозру в заволодінні коштами Міноборони на суму понад 307 мільйонів гривень нардепу VIII скликання, колишньому першому заступнику начальника Генштабу ЗСУ та ще 4 особам.
  • Слідство встановило, що у 2018 Міноборони уклало з підконтрольними нардепу компаніями контракти на будівництво до 2021-го захищених складів зберігання ракет і боєприпасів ЗСУ на орієнтовно 3 мільярди гривень.
  • За даними НАБУ, нардеп планував заволодіти частиною цих коштів. Втім, зробити це заважади заважали законодавчі обмеження, що дозволяли Міноборони сплачувати аванс у розмірі лише 30% від річного обсягу робіт.
  • Втім, нардеп та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили прийняття змін до постанов Кабміну, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.
  • Як наслідок, упродовж листопада – рудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 мільйонів гривень.
  • Щоправда будівництво об'єкта, який мав би підсилити обороноздатність держави, фактично не розпочали. Натомість виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.
Теги по теме
Антикоррупционный суд
Источник материала
loader
loader