Курс валют у банках
- Станом на ранок 6 листопада, за даними "Мінфіну", купівля готівкового долара становить в середньому 37,4 гривні (без змін проти 3 листопада), а продаж – 37,89 гривні (-1 копійка).
- Купівля готівкового євро в середньому здійснюється за 39,8 гривні (+10 копійок), а продаж – в середньому за 40,4 гривні (+3 копійки).
Курс в обмінниках
- В обмінниках купівля долара в середньому на рівні 37,28 гривні (-13 копійок), а продаж – 37,76 гривні (-1 копійка), за даними finance.ua.
- Євро коливається на рівні: купівля – 40,13 гривні (+33 копійки), а продаж – 40,6 гривні (+31 копійка).
Курс на чорному ринку
- На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 37,63 гривні (-1 копійка), а продаж – 37,75 гривні (без змін).
- Євро купують за 40,15 гривні (+14 копійок), а продають за 40,4 гривні (+20 копійок).
Яка зараз ситуація на валютному ринку
У коментарі 24 Каналу економіст Ярослав Жаліло розповів, що гривня укріплюється внаслідок теперішніх особливостей побудови української фінансової системи. А це приплив валюти в рамках міжнародної допомоги, пожвавлення експорту, циклічність на валютному ринку тощо.
Ярослав Жаліло
Економіст, заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень
Є достатньо потужний приплив в країну валюти в рамках міжнародної фінансової допомоги. За різними каналами, це і грантова, і позикова допомога. Ці кошти, які приходять, потім вливаються на український ринок, і відповідно вони насичують попит на валюту на міжбанківському ринку.
Осінні пожвавлення експорту теж сприяють припливу валюти в країну, як і циклічність на валютному ринку, яка пов'язана зі сплатою податків щоквартально.
Аграріям треба робити певні запаси: закуповувати для тваринництва корми, вносити необхідні хімікати в землю тощо. Це теж потребує коштів, і якщо кошти зберігалися, як валютний виторг у валюті, то зараз вони теж можуть конвертуватися,
– пояснює Ярослав Жаліло.