Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналіст Наріман Джелял став лауреатом премії «Історія несправедливості» відомої чеської правозахисної організації «Людина у біді» (People in Need). Про це повідомили голова Меджлісу Рефат Чубаров і міністр закордонних справ Чеської Республіки Ян Липавський, передає «УП.Життя».
Нагороду вручили директор організації Шимон Панек і міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський. Від імені Джеляла, який перебуває в російському ув’язненні, прийняв нагороду адвокат Микола Полозов.
Пам'ятний знак премії передадуть на зберігання до Меджлісу кримськотатарського народу. Там він чекатиме часу, коли його зможуть вручити самому Наріману Джелялу.
Рефат Чубаров висловив вдячність Джелялу як «відданому синові кримськотатарського народу, чесному та мужньому громадянину України».
«Усі наші зусилля спрямовані на скоріше звільнення нашої Батьківщини — Криму – від російських окупантів та визволення всіх співгромадян — в’язнів Кремля», — сказав він.
Адвокат Микола Полозов розповів, що премію, яку започаткувала одна з найстарших чеських правозахисних організацій «Людина в біді», вручають щороку. Торік її лауреатом став український правозахисник Максим Буткевич, якого зараз утримують в російському полоні.
Наріман Джелял — кримськотатарський політик, викладач, політолог та журналіст. Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу (з 2013 року), керівник інформаційно-аналітичного підрозділу. Працював ведучим на телеканалі ATR, кореспондентом республіканської газети «Авдет».
4 вересня 2021 року представники окупаційної «влади» в Криму провели обшуки і затримали п’ятьох людей, зокрема Нарімана Джеляла, в межах справи про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне.
Свідок захисту заявив у суді, що Наріман Джелял не міг мати жодного стосунку до вибуху газопроводу, оскільки в цей день, 21 серпня 2021 року, перебував у Києві.
Незадовго до затримання, 23 серпня, Наріман Джелял перебував у Києві на саміті «Кримської платформи». Влада України пов’язує затримання Джеляла, а також інших кримськотатарських активістів із помстою РФ за проведення цього міжнародного саміту, спрямованого на пошуки шляхів деокупації Криму.
21 вересня 2022 року підконтрольний Росії «верховний суд Криму» засудив Джеляла до 17 років позбавлення волі. За словами адвоката Миколи Полозова, Росія тримає Джеляла у найжорсткішій ізоляції від зовнішнього світу.
2 жовтня 2023 року російські окупанти вивезли з Криму до в'язниць на території Росії «засуджених» першого заступника Меджлісу кримськотатарського народу, журналіста Нарімана Джеляла та активістів Асана й Азіза Ахтемових.
Фото: Микола Полозов / фейсбук
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.