![Вода на півдні стала непридатною для садівництва](https://thumbor.my.ua/tZma3pC8YvkyMn2zsdKZP0CHPO4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F422%2Faf5470e8b0a1160026d2c5203b4bdf83.jpg)
Вода на півдні стала непридатною для садівництва
Якість прісної води у південних регіонах дуже погіршилася після підриву Каховської ГЕС. Це фіксують садівники. Про це розповів засновник ФГ «Павлівське» Михайло Павлівський у колонці на AgroTimes, пише agronews.ua.
Через падіння водоносних горизонтів та активні процеси мінералізації катастрофічно почала збільшуватись електропровідність води (ЕС). Зараз, наприклад, у Миколаївській області фіксується з 3 до 11 ЕС, а садівники зазвичай працюють максимум за 2,2 ЕС. По Одеській області є місця з 3-4 ЕС. На наступний рік цей показник може ще вирости, вважає він.
Крім того, рівень у артезіанських свердловинах суттєво впав, а садівництво на півдні без поливу неможливе.
«Ці наслідки екологічної катастрофи вплинуть на плодоовочівництво та виноградарство, насамперед на обсяги та якість продукції. Агрохімія — це вже солі, а ми ще додаємо ті ж солі зверху. Тобто через таку воду не зможемо дати рослині й жмені добрив. Перший-другий рік це, можливо, й пройде непоміченим, а через два роки може виникнути проблема. Треба буде ставити фільтри зворотного осмосу — а це десятки і сотні тисяч доларів додаткових вкладень. При такому EC ці фільтри треба буде міняти, як мастило у машині, тобто постійно, а потім ще й думати, як утилізувати ці фільтри. Тобто все чіпляється одне за одне», — пояснює фахівець.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)