Москвовський суд відхилив апеляцію щодо продовження арешту журналіста московського бюро видання The Wall Street Journal Евана Гершковича до 30 листопада. Про це повідомив кореспондент російського видання «Інтерфакс», передає «Дзеркало тижня».
«Постанову Лефортівського суду Москви від 24 серпня 2023 року про продовження терміну тримання під вартою щодо Гершковича до 30 листопада 2023 року залишити без змін, апеляційну скаргу — без задоволення», — йдеться в рішенні суді.
Засідання 10 жовтня відбулося у закритому режимі, оскільки матеріали кримінальної справи засекречені. До суду прийшли представники дипломатичної місії США.
Напередодні адвокати Евана Гершковича зазначили, що їхньому підзахисному може бути обраний запобіжний захід, не пов'язаний із утриманням у СІЗО.
19 вересня російський суд зняв з розгляду апеляційну скаргу про продовження арешту Гершковича до 30 листопада та повернув справу до першої інстанції «для усунення порушень, що перешкоджають її розгляду в апеляційній інстанції».
Редакція The Wall Street Journal заперечила звинувачення ФСБ та вимагала негайно звільнити Гершковича.
11 квітня Державний департамент США визнав журналіста WSJ Евана Гершковича «неправомірно затриманим».
У червні Московський міськсуд відхилив апеляцію щодо запобіжного заходу для Гершковича та залишив його в СІЗО до кінця серпня.
3 липня посолка США в Росії Лінн Трейсі отримала консульський доступ та зустрілася з Гершковичем. Раніше вона відвідувала журналіста в СІЗО «Лефортово» 17 квітня.
Крім цього, на початку липня The Washington Post повідомило, що представники влади США й Росії попередньо обговорили потенційний обмін Гершковича, а також інших в’язнів Кремля.
Невдовзі після цього радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що не має чіткої відповіді щодо того, як повернути затриманого Росією репортера Евана Гершковича до Сполучених Штатів.
Фото: Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.