Телескоп Hubble показав рідкісну галактику з сяючим «серцем»
Телескоп Hubble показав рідкісну галактику з сяючим «серцем»

Телескоп Hubble показав рідкісну галактику з сяючим «серцем»

Якщо ви думали, що уявити собі масштаби нашого Сонця важко — воно в 333 000 разів масивніше, ніж уся Земля — ви будете раді дізнатися, що космічний телескоп Хаббла нагадав нам про щось ще більше. У космосі є галактика, яка в 1,1 трильйона разів масивніша за нашу головну зірку. Його назвали NGC 612, і тепер ми маємо його нове зображення. 

Що ж, якщо від цього вам стане легше, NGC 612 не така велика, як Чумацький Шлях. Галактика, в якій ми живемо, приблизно в 1,5 трильйона разів масивніша за Сонце. 

Відповідно до нової версії про новий візуал NGC 612, ця галактика підпадає під кілька класифікацій, які роблять її особливо цікавою для спостереження. Що найцікавіша, це активна галактика. В активних галактиках надмасивна чорна діра живить центральну область, створюючи неймовірно енергійне серце галактики. Це серце, своєю чергою, викидає струмені газу майже зі швидкістю світла. У результаті всього цього центральна пляма також стає настільки яскравою, що перевершує сукупне світло кожної окремої зірки в самій галактиці.

Незважаючи на те, що нове зображення NGC 612 космічним телескопом Хаббл зроблено збоку, тобто ми бачимо його збоку, легко зробити висновок, що видовище відбувається посередині. Примітно, що в цій області також є так звана «центральна опуклість». Навпаки, помаранчева та темно-червона зони на цьому зображенні представляють площину матерії, яку називають «галактичним диском». Саме там зосереджено пил і прохолодний водень, і там відбувається (хоч і рідкісне) зореутворення NGC 612. Разом опуклість, диск і відсутність спіральних рукавів показують, що ця галактика є лінзоподібною, що є ключовим для того, що ми доберемось пізніше.

У випуску також підкреслюється, що NGC 612 є сейфертівською галактикою, що означає, що вона випромінює велику кількість інфрачервоного випромінювання, незважаючи на те, що її також видно у видимому світлі. Інфрачервоні хвилі – це форма світла, невидима для людського ока. З позитивного боку, однак, у нас є інструменти, які можуть вловлювати інфрачервоні сигнали, щоб виявити ці приховані джерела, такі як космічний телескоп Джеймса Вебба і, звісно, ​​космічний телескоп Хаббла, як частково було створено це зображення. 

Яскрава оранжево-блакитна смуга заповнює це нове зображення, зроблене космічним телескопом Хаббла NASA. 
Видимі та інфрачервоні можливості телескопа Хаббл зафіксували цей вид з краю лінзоподібної галактики NGC 612. 

«NGC 612 належить до типу II Сейферта, — йдеться далі в релізі, — що означає, що речовина поблизу центру галактики досить спокійно рухається навколо ядра. Зірки в цій галактиці надзвичайно молоді, їхній вік становить від 40 до 100 мільйонів років.»

Повертаючись до двоопуклого моменту: ця галактика є рідкісним прикладом нееліптичної галактики, що випромінює радіовипромінювання. На сьогоднішній день астрономи виявили лише п’ять радіовипромінюючих лінзовидних галактик, подібних до цієї. «Одна з теорій пояснює незвичайне радіовипромінювання NGC 612 минулою взаємодією зі спіральною галактикою-компаньйоном», — йдеться у повідомленні. «Інша теорія фокусується на яскравій і домінуючій опуклості галактики, яка схожа на ту, що спостерігається в еліптичних радіогалактиках». Джерело

Источник материала
loader
loader