Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» засудила дії російських окупантів, які залучають молодь на тимчасово окупованій частині Запорізької області до школи пропаганди.
«Репортери» нагадали, що з 4 по 29 вересня в окупованому Мелітополі проводять тренінг із «журналістики» для підлітків в окупаційному центрі «Медіатополь». Учасники повинні протягом кількох тижнів навчитися знімати, фотографувати, монтувати відео та організовувати зйомку. Метою цієї «школи» є до кінця року підготувати сотню молодих людей до роботи в нових пропагандистських медіа на окупованих територіях.
«Репортери без кордонів (РБК) засуджують ці підступні методи навчання пропаганді на українській території», — йдеться у заяві організації.
«За браком журналістів, готових співпрацювати, нові пропагандистські органи, керовані Кремлем, намагаються вербувати своїх майбутніх «інформаційних солдатів» серед місцевої молоді. «Репортери без кордонів» засуджують цей метод, спрямований на інтеграцію українських територій через медіаландшафт під контролем окупаційної влади», — заявила керівниця офісу «РБК» у Східній Європі та Центральній Азії Жанна Кавельє.
Як повідомляють «РБК», пропагандистський центр »Медіатополь» заснований у листопаді 2022 року. Його підтримують російські окупаційні війська та волонтерська організація «Юг Молодой» («Молодий Південь»), яка організовує проросійські заходи та демонстрації за участю молоді з окупованих територій.
Офіційно очолює центр 20-річний Олександр Гуров. Він є одним з переможців конкурсу 2023 року, що проводився Федеральним агентством у справах молоді Росії (Росмолодежь), яке нагороджує проєкти, створені молоддю в окупованій частині Запорізької області.
На тренінг можна зареєструватися без попередніх умов у простій онлайн-формі в російській пошуковій системі «Яндекс». Інформацію про нього поширюють пропагандистські окупаційні медіа, такі як «Запорожская лента новостей» та «Запорожское информационное агентство».
Через це росіяни створюють різноманітні «навчальні центри», які фінансуються з Кремля задля пошуку «молодих і талановитих журналістів». Зокрема, такий центр запрацював у Мелітополі («Медіатополь»).
У березні російські окупанти виділили 1 мільйон 200 тисяч рублів на створення «медіазони» для «навчання журналістів» серед молоді на тимчасово захоплених територіях Луганщини.
Фото: «Репортери без кордонів»