Наприкінці вересня в Музеї сучасного мистецтва (МОМА) у Нью-Йорку відбудеться світова прем’єра експериментального фільму Годфрі Реджіо «Одного разу у часі». Стрічку продюсували Стівен Содерберг та Олександр Роднянський. Про це повідомило видання «Медуза».
«Одного разу у часі» — перша робота 83-річного американського режисера Годфрі Реджіо протягом останніх десяти років. «Відвідувачі», попередня стрічка постановника, вийшла у 2013 році.
Реджіо відомий своїми експериментами у сфері документального кіно. Зокрема, у своїй трилогії «Катсі» автор обійшовся без слів, розповідаючи історію за допомогою уповільненої документальної зйомки та музики Філіпа Гласса. Американський композитор написав музику й для нової кінокартини Реджіо.
Режисер Годфрі Реджіо
Як розповів «Медузі» Олександр Роднянський, він долучився до продюсування проєкту на запрошення свого давнього товариша Майкла Фіцджеральда, який уже працював як продюсер нового фільму Реджіо.
«“Одного разу у часі” — це історія про те, як завершується один світ і на його місці народжується новий, — каже Роднянський. — Оскільки у минулому Годфрі був католицьким священником, його унікальний досвід, звісно, має вплив на його кінематограф: йому цікава людина у контексті глобальних викликів часу. Як автор він весь час шукає свою особливу, унікальну мову, і якщо “Кояаніскатсі” — це все-таки реалізм, то “Одного разу у часі” — це вкрай незвичний фільм, напевно, найрадикальніший у своїх експериментах серед усіх стрічок Годфрі».
Кінопродюсер також додав, що режисер залишився вірним своїй традиції запрошувати до участі у власних фільмах когось із відомих людей, тож у стрічці «Одного разу у часі» глядачі побачать американського боксера Майка Тайсона.
За словами Роднянського, Годфрі Реджіо «запозичує не стільки театральні прийоми, скільки підхід до фільму як до об’єкту сучасного мистецтва».
Прем’єра кінокартини «Одного разу у часі» запланована у межах ретроспективи робіт Годфрі Реджіо, яку МОМА проводить з 26 вересня по 4 жовтня.
У березні 2022-го Роднянський скасував проведення в Росії кінофестивалю «Кінотавр», президентом якого він є.
В інтерв’ю російському медійнику Іллі Варламову продюсер зазначив, що існування бренду «Кінотавр» взагалі не має сенсу в сучасній Росії.
«Я не думаю, що є сенс продовжувати існування бренду "Кінотавр" в такій Росії. Чекатимемо інших часів», — сказав Роднянський.
У жовтні 2022 року стало відомо, що Міністерство юстиції Росії внесло у список фізосіб-«іноагентів» українського продюсера Олександра Роднянського.
Фото: скриншот / ютуб