![FT: росія обходить санкції G7 у вигляді стелі цін на більшу частину нафти](https://thumbor.my.ua/NXxhTluR6_ostp9yHFYJe8vgZNA=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2F3e6df4ef753e263f10ff52758a8cd3d4.jpg)
FT: росія обходить санкції G7 у вигляді стелі цін на більшу частину нафти
КИЇВ. 25 вересня. УНН. росії вдалося уникнути санкцій "Групи семи" щодо більшої частини експорту нафти - зміни в торговельних потоках, що збільшить доходи кремля, оскільки нафта дорожчає майже до 100 доларів за барель, пише Financial Times, інформує УНН.
Деталі
Згідно з аналізом звітів про доставку і страхування, проведеним FT, у серпні майже три чверті всіх поставок нафти з росії морем йшло без західної страховки - важеля, який використовували для забезпечення дотримання встановленої країнами G7 стелі цін на нафту в 60 доларів за барель.
За даними вантажної аналітичної компанії Kpler і страхових компаній, цей показник збільшився приблизно на 50 відсотків порівняно з цією весною.
"Це зростання означає, що москва стає все більш вмілою в обході обмеження, що дозволяє їй продавати більше своєї нафти за цінами, близькими до цін міжнародного ринку", - зазначає видання.
Київська школа економіки (KSE) підрахувала, що стійке зростання цін на нафту з липня у поєднанні з успіхом росії у зниженні знижки на власну нафту означає, що нафтові доходи країни, імовірно, зростуть щонайменше на 15 мільярдів доларів у 2023 році порівняно з тими, якими вони були б.
Це, пише видання, є "подвійним ударом по спробах Заходу обмежити доходи росії від продажу нафти, які становлять більшу частину бюджету кремля, після повномасштабного вторгнення в Україну".
Мало того, що вища частка російської нафти продається за межами стелі цін, зазначає видання, так ще й зростаюча незалежність москви як продавця збіглася з сильним зростанням цін на нафту, які цього тижня вперше за 13 місяців перевищили 95 доларів за барель.
"Хоча російський нафтовий сектор, як і раніше, стикається з низкою серйозних проблем, зокрема із заявами про брак внутрішнього ринку нафтопродуктів і загальним падінням обсягів експорту, цифри, як і раніше, дають підстави припустити, що до воєнного бюджету кремля надходитиме більше доходів від нафти", - пише видання.
Нагадаємо
Минулого тижня росія заборонила експорт дизельного палива і бензину.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)