/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F0985ac1dbf6672d4d97eb28fc1fe49b3.jpg)
ЗСУ вже мають ракети, які ворог не може збивати, – Повітряні сили
Про це в ефірі телемарафону розповів речник командування Повітряних сил, передає 24 Канал. Юрій Ігнат уточнив, що йдеться про крилаті ракети західного виробництва.
Україна має західні ракети, які росіяни не можуть збивати
Ігнат прокоментував атаку на окупований Севастополь. Зазначив, якщо це ATACMS, було б очевидно. Адже крилата ракета і балістична суттєво відрізняються по траєкторії польоту, завдання удару тощо.
Втім, представник Повітряних сил висловив упевненість, що ATACMS в України все-таки будуть. І не лише вони, а й інше озброєння. Наприклад, нашій державі також дуже потрібні ракети Taurusнімецького виробництва.
Питання кількості, тому що те озброєння, яке ми дуже очікували, уже в нас є. Це крилаті ракети. Це ракети, якими противник нас постійно атакує з перших днів війни, як такі Х-101 чи "Калібр". Тепер у нас є не просто така ж, а краща зброя. Противник не може збивати ці ракети,
– підкреслив Юрій Ігнат.
Додав, що зробити це ворог не може навіть попри своє супер "аналогов нєт" Пе-Ве-О. Так, ймовірно, якась кількість і збивається. Втім, наші ракети долітають.
Крим, який просто нашпигований засобами протиповітряної оборони потужно, не може впоратися з крилатими ракетами західного виробництва,
– зауважив речник.
Додав, що ми очікуємо більше таких ракет від Заходу. Адже вони справді можуть вплинути на хід війни.
"Саме німецькі, французькі, британські, ну й ATACMS – американські балістичні ракети допоможуть нам суттєво змінити ситуацію на фронті. А з появою західних літаків це вже буде зовсім інша історія", – підсумував Ігнат.
Основні характеристики ATACMS / Інфографіка 24 Каналу
Україна на фінішній прямій щодо ATACMS
- Нещодавно в одному з інтерв'ю Володимир Зеленський нагадав про бажання України отримати ракети великої дальності від США.
- "Ми на фінішній прямій, я в цьому впевнений", – підкреслив український лідер.
- До речі, під час візиту до Вашингтона глава держави зазначив, що Україна наполегливо працює над отриманням далекобійної зброї, і результати цієї роботи будуть помітні через певний час.
- "І буде так само, як із F-16. Ми розуміємо, як буде. І настане момент – ми всі це побачимо", – резюмував президент.
- Зауважимо, що після зустрічі Зеленського з Байденом частина ЗМІ писали, що лідер США нібито пообіцяв надати Україні невелику кількість ракет ATACMS. На ці чутки відреагували в Білому домі.
- Речниця Карін Жан-П'єр наголосила, що не збирається підтверджувати повідомлення, що з'явилися. Додала, що Байден вже давно сказав, що ATACMS не виключені з обговорення. Однак, поки немає нічого нового для анонсу, підкреслила речниця.

