У Києві відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів
У Києві відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів

У Києві відбулась акція пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів

Акцію організували Премія імені Георгія Ґонґадзе у партнерстві з Центром прав людини ZMINA та Інститутом масової інформації.

У суботу, 16 вересня, у Києві в Іллінському сквері відбулась Акція пам’яті Георгія Ґонґадзеі всіх вбитих українських журналістів, приурочена до 23-х роковин вбивства українського журналіста.

Учасники акції, журналісти й правозахисники згадали про:

  • внесок Георгія Ґонґадзе у боротьбу проти агресивної зовнішньої політики Росії, яку та вела проти сусідніх країн протягом багатьох століть;
  • про українських та закордонних журналістів, вбитих російськими військами від початку вторгнення на територію України;
  • про злочини та утиски проти громадянських журналістів, які окупаційна російська влада вчиняє в окупованому Криму та на інших тимчасово непідконтрольних Україні територіях.

Під час акції відбулось відкриття фотовиставки The War Is Not Over Yet про злочини Росії проти медіа та журналістів в Україні після 24 лютого 2022 року.

Серед учасників акції:

  • Мирослава Барчук – журналістка, телеведуча, лауреатка Премії Ґонґадзе-2021;
  • Катерина Дячук – експертка Інституту масової інформації з моніторингу свободи слова, редакторка сайту imi.org.ua;
  • Стас Козлюк – журналіст, фотограф і фіксер;
  • Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини ZMINA;
  • Тетяна Терен – виконавча директорка Українського ПЕН.
  • Михайло Ткач – журналіст-розслідувач, кореспондент видання «Українська правда».

Модераторка акції:

Ольга Сніцарчук – журналістка, телеведуча, ведуча подкасту «Тут-і-тепер: Історія журналістів на війні».

Організатор: Премія імені Георгія Ґонґадзе

Організаційні партнери: Український ПЕН, ZMINA, Інститут масової інформації.

Інформаційний партнер: Львівський медіафорум.

Премія імені Георгія Ґонґадзе — відзнака та екосистема ініціатив для незалежних журналістів, заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською Бізнес-Школою, Асоціацією випускників kmbs та виданням «Українська правда». Премія вручається раз на рік, 21 травня, в день народження Ґонґадзе.

Лауреатами Премії були Богдан Логвиненко (2023), Євген Малолєтка та Мстислав Чернов у тандемі (2022), Мирослава Барчук (2021), Павло Казарін (2020), Вахтанґ Кіпіані (2019).

Читайте також: 

  • «Безкарність вбиває». Медійники звернулись до влади з нагоди 22-х роковин вбивства Георгія Ґонґадзе
  • «Важливо, щоб смерті захисників демократії в Україні не були даремними» — учасники акції пам’яті Георгія Ґонґадзе і всіх вбитих українських журналістів

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Ґонґадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові.

У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналісту. Згодом з’ясувалося, що Георгія Ґонґадзе викрали співробітники міліції та вбили в ніч на 17 вересня.

За вбивство Георгія Ґонґадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року. У липні 2021 року Верховний Суд залишив Пукача за ґратами довічно.

Засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Ґонґадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президенти та всі очільники МВС і ГПУ.

Скриншот відео: ZMINA/Facebook

Источник материала
loader
loader