Про це повідомляє Reuters із посиланням на обізнані джерела, передає Укрінформ.
Як пише агентство, російські виробники знайшли способи продавати нафту, використовуючи менше західних суден і страхових послуг, що ускладнює Заходу забезпечення дотримання цінового обмеження, оскільки компанії, які сприяють торгівлі, знаходяться за межами їхньої компетенції.
Спочатку країни ЄС погодилися переглядати верхню межу цін кожні два місяці і в разі необхідності коригувати її, тоді як G7 переглядатиме її за необхідності, включаючи «впровадження та дотримання».
Однак G7 не переглядала обмеження з березня, а, за словами чотирьох анонімних джерел, знайомих з політикою G7, група не має безпосередніх планів щодо коригування схеми.
«У червні чи липні велися переговори щодо проведення перегляду або, принаймні, розмови про це, але офіційно цього не сталося», - повідомило одне з дипломатичних джерел.
Джерела зазначили, що, хоча деякі країни ЄС були зацікавлені у перегляді ціни, вони зазначили, що у США та членів G7 було мало бажання вносити зміни.
Майбутня Генеральна Асамблея ООН, яка відбудеться пізніше цього місяця, може стати неофіційною платформою для переговорів щодо обмеження ціни.
Як повідомляв Укрінформ, у Держдепі заявили, що запроваджені країнами G7 та її союзниками обмеження ціни на купівлю російської нафти у 60 доларів за барель продовжує працювати, попри котирування вище цього рівня.