Уряд КНР збирається запустити новий державний інвестиційний фонд, який має на меті залучити близько 40 млрд доларів для напівпровідникового сектору. Про це повідомив Reuters із посиланням на два ознайомлені джерела.
Зазначено, що Китай нарощує зусилля, щоб наздогнати США та інших конкурентів в індустрії виробництво напівпровідників. Однією з головних сфер інвестицій буде обладнання для виробництва чипів, розповіли джерела.
Його цільовий показник у 300 мільярдів юанів, що в еквіваленті становить 41 мільярд доларів, перевершує аналогічні фонди 2014 та 2019 років, які, згідно з урядовими звітами, залучили 138,7 мільярда юанів та 200 мільярдів юанів відповідно.
«Лідер КНР Сі Цзіньпін вже давно наголошує на необхідності досягнення Китаєм самодостатності в напівпровідниках. Ця потреба стала ще більш нагальною після того, як за останні кілька років Вашингтон запровадив низку заходів експортного контролю, посилаючись на побоювання, що Пекін може використовувати передові мікросхеми для посилення свого військового потенціалу
У жовтні США розгорнули широкий пакет санкцій, який обмежив доступ Китаю до сучасного обладнання для виробництва мікросхем, а союзники США — Японія та Нідерланди — зробили аналогічні кроки», — йдеться у публікації.
За словами двох співрозмовників агенства, новий фонд був схвалений китайською владою в останні місяці, а сам процес збору коштів, ймовірно, також займе кілька місяців.
Нагадаємо, на початку серпня президент США Джо Байден підписав наказ, який забороняє американські інвестиції в чутливі технології в Китаї. Заборона поширюється на виробництво мікрочипів, квантових інформаційних технологій та окремих систем штучного інтелекту.
Фото: Pexels