Чому Путін хоче повернутися до зернової угоди: політолог сказав, чого боїться диктатор
Чому Путін хоче повернутися до зернової угоди: політолог сказав, чого боїться диктатор

Чому Путін хоче повернутися до зернової угоди: політолог сказав, чого боїться диктатор

Про це 24 Каналу розповів військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов, зауваживши, що з самого початку зернова угода була досить жорсткою. Фактично Україна не мала права воювати в морі, адже будь-що стається – і Росія погрожує вийти з цього процесу.

Паралельно Росія мала змогу зупиняти і українські, і іноземні кораблі з зерном та загалом шкодити. Також вони били по елеваторах, портах тощо.

Вони наші і не наші кораблі затримували, обшукували. Словом – шкодили. Логіка Путіна зрозуміла – він хоче витіснити українське зерно з ринку. Тому є морська блокада, удари по елеваторах. Але потім вони з цієї угоди вийшли,
– зауважив Сазонов.

Дивіться розмову з Кирилом Сазоновим на ютубі 24 Каналу

Чому Путін може хотіти повернутися до зернової угоди

Як наголосив Сазонов, після виходу Росії із зернової угоди Україна активізувалася на морі. Одразу почалися удари морськими дронами по Севастопольській бухті, Новоросійську та загалом по кораблях окупантів у Чорному морі.

Очевидно, що така ситуація зовсім не підходить окупантам. Тому й Путін був би не проти повернутися до зернової угоди. Але паралельно він ще й хоче виторгувати собі часткове скасування санкцій.

Україна змогла знайти шлях, за яким судна можуть заходити в українські порти і виходити. Отож, міністр інфраструктури, СБУ та ВМС спрацювали значно ефективніше, ніж Ердоган та компанія. А Путін намагається максимум виторгувати навколо проблеми, яку вирішили без нього. Збройні Сили України придумали краще рішення,
– наголосив Сазонов.

Зустріч Путіна та Ердогана: коротко

  • 4 вересня до Росії прибув президент Туреччини Реджеп Ердоган. Там він зустрінеться з диктатором Владіміром Путіним, де вони, зокрема, обговорять і зернову угоду.
  • ЗМІ повідомляли, що після зустрічі Ердоган буцімто має зробити детальну заяву щодо українського зерна. Той переконаний, що вона буде важливою для усього світу.
  • Зернова угода була ініціативою щодо безпечного транспортування українського зерна для вирішення продовольчої кризи. Її уклали під час повномасштабного вторгнення Росії. Окупанти неодноразово порушували угоду, але термін її дії кілька разів пролонгувався. 17 липня в Росії заявили, що виходять із зернової угоди.
Теги по теме
Владимир Путин Черное море Украина – Россия
Источник материала
loader
loader