Про це в ефірі Українського Радіо заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов, передає Укрінформ.
Разом з тим він зауважив, що українська армія атакує лише військові об’єкти РФ, а підриви нафтопереробних заводів або інших об’єктів – це справа рук російських партизанів, яких Україна не контролює.
"Громадянство зброї, яку застосовують по території Російської Федерації, українське. Є два напрямки, які відпрацьовуються вже певний період часу, – це ракетна програма, яка була затверджена ще в 2020 році, зі створення наших власних українських ракет, і використання безпілотних літальних апаратів, які дуже потужно сьогодні розгортаються в нашій країні із залучення великої кількості приватних компаній. Все це буде приносити свої результати з урахування того, що ми не атакуємо цивільні об’єкти Російської Федерації – школи, дитячі садочки – як це робить країна-терорист. Ми атакуємо або заводи, або військові виробництва – компоненти, яка вбиває наших дітей. Ми маємо покласти цьому край", – зазначив Данілов.
Що стосується відстані, на якій українські війська можуть вражати об’єкти, то, за словами секретаря РНБО, й 700, й 1000–1500 км вже не будуть проблемою: "Для цього працювала дуже велика кількість фахових людей і все це відбувається для того, щоб ми могли захистити свою країну.
Законні цілі в цій війні визначає військове керівництво. Проте якщо якісь партизани, які знаходяться в російських лісах і вони незадоволені режимом, який встановлений на території Росії сучасним Гітлером на прізвище Путін, то вони мають право застосовувати зі своєї території відповідні засоби ураження. Що будуть вражати – нафтопереробні заводи чи інші речі – ми не можемо контролювати. Це окремий напрямок роботи на території РФ громадянами Росії".
Як повідомляв Укрінформ, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, коментуючи в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» знищення 4 літаків Іл-76, заявив, що удари по російських аеропортах змушують Росію розосереджувати свою авіацію, зокрема тримати свої стратегічні літаки аж на Далекому Сході.