Проведення парламентських та президентських виборів згідно з українським законодавством заборонено під час воєнного стану в країні. Є також і низка обґрунтованих причин, через які цей процес стає неможливим у нинішніх умовах.
Як передає «Тelegraf.», про це у вівторок, 29 серпня, заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. За його словами, у цьому питанні враховуються такі фактори як безпека, фінанси, реєстрація виборців та низка інших.
«Президент абсолютно реалістично дивиться, на відміну від багатьох людей, які досить дивно поводяться. Вони думають, що є дві України — одна воює, а інша може займатися тим, чим займалася 33 роки, тобто займатися своїми політичними кар’єрами», — сказав він.
Михайло Подоляк наголосив, що, по-перше, в країні воєнний стан і велика кількість людей зараз стоїть на захисті України та організувати вибори на передовий неможливо. Президент про це чітко говорить: якщо будуть спостерігачі, які можуть сидіти в окопах.
Друга складова, як зазначає радник, це постійні атаки з боку росії. А третя – агітаційна.
«Як проводити агітацію? У нас не контрактна, а мобілізована армія. Люди мають право висувати свої кандидатури, проводити певні заходи інформаційного реагування. Як ми можемо ці їхні права забезпечити?» — пояснив Подоляк.
Також він додав, що в країні зараз велика кількість тимчасово переміщених людей – їх близько 14 млн, якщо ще брати внутрішньо переміщених.
«Яким чином провести у такі короткі терміни перереєстрацію реєстру виборців?», — підсумував він.