Підсумки 24.08: ГРУ в Криму і День Незалежності
Підсумки 24.08: ГРУ в Криму і День Незалежності

Підсумки 24.08: ГРУ в Криму і День Незалежності

Українські підрозділи висадилися на мисі Тарханкут – західне узбережжя Криму; Україна відсвяткувала 32-у річницю Незалежності. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Рано-вранці 24 серпня в Криму відбувся бій між українськими захисниками та російськими окупантами. Спецпідрозділи на плавзасобах висадились на берег в районі населених пунктів Оленівка і Маяк.

Українські військові в результаті спецоперації у тимчасово окупованому Криму пошкодили чотири швидкохідні катери росіян та знищили щонайменше 30 ворогів. Про це сказав речник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Андрій Юсов. У свою чергу,  керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що однією з цілей операції стало те, аби люди в Криму повірили у те, що перемога не за горами, і звільнення їх – теж. 

Президент Володимир Зеленський 24 серпня привітав українців з Днем Незалежності, назвавши його святом вільних, сильних і гідних людей. Він подякував героям, які віддали життя на фронті, а також відзначив роботу українських вчителів, медиків, енергетиків, рятувальників, правоохоронців, журналістів, працівників оборонної сфери – тих, кого “нагороджують закритими указами і хто здійснює найскладніші операції”. Нагадаємо, цього року Україна відзначила 32-гу річницю проголошення незалежності.

Лідери Євросоюзу та держсекретар США привітали Україну з Днем Незалежності. Вони побажали українцям миру, свободи, справедливості та процвітаючого європейського майбутнього. Держсекретар США Ентоні Блінкен акцентував на тому, що України переживає лихі часи і запевнив у її подальшій підтримці з боку США.

Президент Володимир Зеленський анонсував законодавчі ініціативи щодо зміцнення України та протидії тим, хто намагається розхитати державу зсередини.Він зазначив, що Україна отримає таку силу, якої буде достатньо, щоб перемагати завжди.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас оголосив, що його країна надсилає черговий пакет військової підтримки на 41 млн євро. Він містить боєприпаси Carl Gustaf, гвинтівки, комплекти морських оглядових радарів, боєприпаси калібру 5,56 мм, генератори, антидронові засоби тощо. Загальна сума військової підтримки України з початку повномасштабної війни вже перевищила пів мільярда євро.

США впроваджують нові антиросійські санкції. Вони спрямовані про тих, хто винен у примусових переміщеннях українців і депортаціях. Про це заявив президент США Джо Байден у привітанні з Днем незалежності України. Байден додав, що США продовжуватимуть роботу разом із партнерами по всьому світу, щоб підтримувати здатність України захищатися від агресії Росії, підтримувати основоположні принципи Статуту ООН і допомагати українському народу будувати безпечне, процвітаюче та незалежне майбутнє, на яке вони заслуговують.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере під час візиту до України 24 серпня оголосив, що його країна ухвалила рішення передати ЗСУ сучасні західні літаки F-16. Він наголосив, що наразі Норвегія переходить на більш сучасні винищувачі, і кілька років тому вже передала “значну частину” своїх літаків Румунії.

Німеччина вперше передала Україні ракети до систем протиповітряної оборони Patriot. Раніше Берлін повідомляв лише про передання самих пускових установок, але не озброєння до них. Також Німеччина передала ще 10 систем виявлення дронів (до цього було надано 93), 40 розвіддронів RQ-35 HEIDRUN (раніше Україна отримала 20), 16 вантажівок Zetros (до цього – 140), 510 000 набоїв до вогнепальної зброї (до цього – 2 млн).

Вночі у Дніпрі лунали потужні вибухи – ворог вдарив по місту ракетами. Руйнувань зазнав транспортний об’єкт. Постраждали десять людей від 32 до 55 років. Здебільшого у них рвані рани та осколкові поранення. Пошкоджено з десяток об’єктів, серед яких банк, заправка, готель, агрофірма, виробництво меблів, адмінбудівля, 15 кіосків, два житлові будинки, три автобуси та кілька авто, контактна тролейбусна мережа, водо- і газогони.

Новим послом стане дипломатка Наталка Цмоць. Вона є експертом з питань України й має багатий досвід й розуміння багатосторонньої канадської підтримки, в тому числі впровадження програм із розвитку демократії до незаконної анексії Росією Криму, започаткування операції UNIFIERта моніторингу Канадою виборів в Україні після президентської кампанії 2015 року. Новопризначений посол знає українську мову й “має глибокі зв’язки з українською громадою в Україні та Канаді”.



Теги по теме
Украина США Владимир Зеленский Обстрел Крым Германия Джо Байден помощь Канада Литва
Источник материала
loader
loader