Китай хоче власне НАТО: чи загрожує Україні розширення БРІКС
Китай хоче власне НАТО: чи загрожує Україні розширення БРІКС

Китай хоче власне НАТО: чи загрожує Україні розширення БРІКС

Про це 24 Каналу відзначив американський політолог Раміз Юнус. БРІКС не може скласти конкуренцію ЄС чи G7.

БРІКС – політична тусовка

Група БРКІС була створена задля обговорення економічних проблем. Утім, наразі там такої складової майже не залишилося, а великий акцент робиться на політиці.

"Саміт БРІКС – політичне шоу, там немає економічної складової. Там багато політики, яку просуває Росія та країни, які об'єдналися у БРІКС за ваговою категорією. Навіть, якщо заявили що додасться 6 країн, це не має викликати сьогодні загрозу у країн-союзників України", – зазначив Юнус.

Наразі до БРІКС входять Бразилія, Росія, Індія, Китай та ПАР. На саміті президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що приєднатися до блоку запросили Саудівську Аравію, Іран, Єгипет, Аргентину, Ефіопію і ОАЕ. За його словами, їхнє членство має розпочатися з 1 липня 2024 року.

Раміз Юнус про результати саміту БРІКС: дивитись відео

Навіть у такому, ймовірно, розширеному складі БРІКС не складе конкуренції ЄС чи G7. Наприклда ці країни об'єднують ряд факторів: близькість територій, ідеологія та геополітичні стратегії.

"Світом правлять гроші, економіка і військо – на боці БІРКС цього немає. У цих країн різна географія. Що вже ставить питання про проблеми логістики. Для України це нічого не значить. Це будуть просто декларації і країни дотримуватимуться нейтральної позиції, як зараз", – пояснив політолог.

До того ж країни орієнтуватимуться на політику Китаю, який наразі є лідером БРІКС, додав він. А Китай має свою позицію і зорієнтована вона може бути не на зв'язки з Росією, а безпосередньо співпрацю з ЄС.

Саміт БРІКС: останні новини

  • Владімір Путін особисто не приїхав на саміт, а замість себе відправив Сєргєя Лаврова. Російський диктатор виступив онлайн і це була суцільнапромова аутсайдера.
  • Китай поступово перебирає у Росії керування БРІКС. Росія ослабла внаслідок повномасштабної війни і Китай цим користується.
  • Поруч з Китаєм Індія теж має свої інтереси. І теж може використовувати Росію. Зокрема, у торгівлі нафтою.
Теги по теме
Новости Украины Новости политики
Источник материала
loader
loader