У РФ розбився літак, на борту якого був Євген Пригожин і командири ПВК Вагнера; Російський пілот здав Україні вертоліт Мі-8; Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Ватажок ПВК Вагнер Євген Пригожин загинув внаслідок авіакатастрофи. Про це 23 серпня повідомив державний телеканал Росія 24. У Тверської області Росії в середу, 23 серпня, розбився його літак. Бізнес-джет прямував з Москви до Петербурга і мав на борту сім пасажирів – керівників ПВК Вагнер. У Росавіації офіційно підтвердили, що Євген Пригожин та Дмитро Уткін були у переліку пасажирів літака. Усі, хто був на борту, загинули. Причини падіння офіційно поки не повідомляються, але Financial Times із посиланням на обізнаного західного чиновника. заявило, що літак Пригожина збила російська ППО.
Російський бойовий вертоліт Мі-8 разом з усім екіпажем перелетів до України та здався ЗСУ. Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов. Російські пабліки стверджують, що вертоліт начебто через навігаційні помилки опинився на аеродромі у Полтаві. У свою чергу речник ГУР Андрій Юсов підтвердив інформацію про приземлення російського Мі-8 у Полтаві. За його словами, зараз ведеться робота з екіпажем. А Українська правда стверджує, що це була спецоперація української розвідки, яка тривала більше шести місяців. При цьому стверджується, що Мі-8 приземлився у Харківській області. Двох членів екіпажу ліквідували. Сам же пілот і його сімʼя перебувають в Україні. Родину завчасно вивезли з Росії. Це згодом підтвердив і керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов. Мі-8 залишився в Україні разом із деталями до літаків-винищувачів, які він мав доставити росіянам.
У тимчасово окупованому Криму знищено російський зенітний ракетний комплекс С-400 Тріумф. Про це повідомило Головне управління розвідки (ГУР). “Близько 10.00 поблизу села Оленівка на мисі Тарханкут у тимчасово окупованому Криму відбувся вибух, який знищив російську зенітно-ракетну систему великого і середнього радіусу дії С-400 Тріумф”, – йдеться у повідомленні. Вказано, що було повністю знищено саму установку, встановлені на ній ракети та особовий склад. Незважаючи на свої “неймовірні особливості”, комплекс проспав атаку українських військових. Малого того, що С-400 вразила ракета, яку він теоретично мав збити. Головну увагу слід звернути і на те, що ГУР зняло відео з розвідувального дрона, який здійснив фіксацію ураження. Тобто система ППО росіян проґавила не лише засіб, який знищив комплекс, а й звичайний БПЛА.
У ніч на середу російські терористи упродовж трьох годин атакували ударними безпілотниками південь Одеської області. Сили протиповітряної оборони знищили 9 дронів типу Shahed-136/131. Разом з тим, є влучання по виробничо-перевантажувальних комплексах, де спалахнула пожежа загальною площею 700 м2. “13 тис. тонн зерна знищено Росією внаслідок атаки “шахедів” на порт Ізмаїл. Пошкоджень зазнали одразу кілька приватних зернових терміналів та складів, вантажна інфраструктура. Агропродукція призначалася для Єгипту та Румунії”, – йдеться у повідомленні Міністерство відновлення.
Мер Москви Сергій Собянін заявив, що один з дронів, які вночі атакували місто поцілив у Москва-сіті. За його словами, дрон влучив у висотку, що будується. Крім того, як каже Собянін, другий дрон був збитий у Можайському районі Московської області.
Влучання невідомих літальних об’єктів у будівлі Москва-Сіті можна пояснити тим, що саме там розташовані установи, що займаються плануванням воєнних злочинів Росії. Про це повідомив представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов. “Оці шляхетні невідомі літаючі об’єкти спрямовуються виключно на ті об’єкти та установи, які залучені до геноцидної війни сучасної Росії проти України”, – зазначив представник ГУР. Він наголосив, що це ті місця, де розташовуються певні спецслужби, офіси, міністерства.
Вночі 23 серпня війська РФ здійснили чергову атаку ударними безпілотниками Shahed-136/131 з південно-східного напрямку. Усього було випущено до 20 ударних дронів. З них було знищено 11, дев’ять у Одеській та два – в межах Запорізької області.
Російські агресори нанесли удар безпілотником типу Shahed по школі у місті Ромни. Будівля закладу повністю зруйнована, загинули щонайменше четверо освітян. Рятувальники дістали з-під завалів тіла директора школи, заступника директора, секретаря та бібліотекаря.
У середу, 23 серпня посадковий модуль місячної станції Чандраян-3 із місяцеходом на борту, здійснила успішну посадку на супутнику Землі. Посадка відбулася в районі південного полюса. Цей регіон вважається зоною ключового наукового і стратегічного інтересу для космічних держав, оскільки вчені вважають, що в цьому регіоні знаходяться поклади водяного льоду. Таким чином, Індія стала четвертою країною, що посадила свій апарат на супутник Землі після СРСР, США та Китаю.