Поки ціни не злетіли: які альтернативні джерела світла купити перед можливими відключеннями
Поки ціни не злетіли: які альтернативні джерела світла купити перед можливими відключеннями

Поки ціни не злетіли: які альтернативні джерела світла купити перед можливими відключеннями

Ми не будемо рекомендувати свічки, адже вони швидко згорають і є невідновлюваними. Крім того, з ними незручно пересуватися. Значно кращою інвестицією стане пристрій, який може поновлювати свої ресурси чи заряд.

Гірлянди на батарейках

Перш за все можна згадати про гірлянди, які ми зазвичай купуємо для прикрашання ялинки. Сьогодні можна знайти величезну кількість різноманітних варіантів, що працюють від батарейок типу АА, ААА чи інших. Вони мобільні, споживають небагато енергії, тому за умови використання по кілька годин на день служитимуть довго. Їх можна помістити в прозору банку для зручності транспортування.

Свічки на батарейках теж можуть бути корисними, однак здебільшого вони задумані як декорація, тому дають замало світла й можуть миготіти, імітуючи справжній вогонь, що сподобається далеко не кожному.

Світлодіодна стрічка + павербанк

В інтернет-магазинах також можна знайти світлодіодні стрічки, які працюють від павербанка. Вони бувають різних кольорів, довжини, з додатковим управлінням через пульт або мобільний додаток. Таку стрічку можна легко закріпити під стелею, на ліжку, полицях, стіні чи інших поверхнях. Завдяки роботі від павербанка, ви завжди матимете джерело світла, яке поновлюється – варто лише не забувати заряджати батарею.

Настільні світлодіодні світильники на акумуляторах

Інтернет-магазини та офлайнові продавці також пропонують велику кількість світильників, що працюють на батареях. Джерелом освітлення в них є напівпровідникові світлодіоди, органічні світлодіоди або полімерні світлодіоди, а не електричні нитки, плазма чи газ. Вони є дуже економними та безпечними, тому будуть ідеальним варіантом.

Ви можете зарядити такий світильник у години наявності електроенергії, а потім використовувати під час відключень. Акумулятора вистачає надовго. Звісно, цей показник залежить від конкретної моделі, але ви можете розраховувати на десять годин роботи чи й більше у деяких дорогих варіантах.

Світлодіодні/LED-лампочки з вбудованими акумуляторами

Такі пристрої мають вигляд звичайної лампочки, яка вкручується – без великого корпусу, ніжки та підставки. У комплекті таких ламп уже передбачений літій-іонний акумулятор. Плюсом таких ламп є відсутність нагріву. З ними ви можете розраховувати на приблизно 5 годин роботи.

Працює вона наступним чином: ви вкручуєте LED-лампу в звичайну люстру, вона заряджається за наявності світла, а під час відключень продовжує працювати від акумулятора.

Масляні/гасові лампи

Нарешті, можна згадати й про винаходи минулого. Сьогодні масляні лампи є малопоширеними й продаються здебільшого як цікава декорація для інтер'єрів, але принаймні вони можуть стати значно кращим варіантом, ніж свічки.

Складаються такі лампи з ємкості для масла, бавовняного гніту, металевої горілки з ручкою регулювання полум'я та захисної скляної труби. До такої лампи додатково знадобиться спеціальне паливо. Сама лампа коштує від 400 до 1000 гривень, а олія для неї – в районі 100–200 гривень.

Теги по теме
Гаджеты
Источник материала
loader
loader