Смертоносна повінь у Китаї посилюється: райони вниз по річці готуються до великої води
Смертоносна повінь у Китаї посилюється: райони вниз по річці готуються до великої води

Смертоносна повінь у Китаї посилюється: райони вниз по річці готуються до великої води

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Проливні дощі та високий рівень води в річках на північному сході Китаю у п'ятницю загрожували містам вниз за течією, викликавши евакуацію тисяч людей, хоча країна, схоже, запобігла найгіршим наслідкам сезону тайфунів, що обрушилися на частини Східної Азії, пише УНН з посиланням на AP.

Деталі

Провінція Хебей, що оточує столицю Пекін із трьох сторін, оголосила попередження для кількох своїх міст. Провінція Хейлунцзян на півночі евакуювала цілі села в очікуванні небезпечної для життя повені.

Рятувальні роботи продовжуються. Повідомляється, що щонайменше 20 людей загинули у передмісті Пекіна, а ще 27 зникли безвісти після штормів у вихідні, які швидко переповнили зливові системи.

Літо в Пекіні зазвичай сухе, але цього року була рекордна спека, яка різко змінилася негодою на вихідних, після яких майже тиждень йшов постійний дощ із мрякою. У районах відключили електрику, зупинили громадський транспорт та літні заняття, а жителям мегаполісу з населенням понад 20 мільйонів людей наказали залишатися вдома.

Найближчі міста Тяньцзінь та Чжочжоу також сильно постраждали. Пожежні служби за допомогою груп добровольців-рятувальників обшукували багатоквартирні будинки та залізничні тунелі у пошуках людей, що могли там застрягти, внаслідок чого сотні людей були врятовані.

Завдяки своєму статусу столиці країни, штаб-квартири правлячої Комуністичної партії та будинки культурних цінностей, таких як стародавнє Заборонене місто, Пекін забезпечує особливий захист від повеней за рахунок відведення вод у сусідні регіони. Це викликало у п'ятницю в соцмережах скарги на повені у прилеглих районах, яких нібито можна було б уникнути, якби дощова вода змивалася через систему каналів і річок столиці.

Інші регіони, особливо на півдні Китаю, постраждали від незвичайних смертоносних літніх повеней. Інші частини країни борються із посухою, що ще більше посилює проблеми з постачанням продовольства для 1,4 мільярда людей, які вже борються з перебоями у постачанні зерна внаслідок війни рф проти України.

Брудна вода, що хлинула вулицями, змила автомобілі в горбкуватому районі Ментугу на західній околиці Пекіна.

За повідомленням Xinhua, у Чжочжоу, на південний захід від Пекіна, близько 125 000 осіб із районів підвищеного ризику було переміщено до прихистків.

Влада Тяньцзіня, порту на схід від Пекіна, заявила, що 35 000 людей було евакуйовано з району річки Юндін, що вийшла з берегів.

За даними метеорологічного агентства провінції Хебей, із суботи в деяких місцях випало до 500 міліметрів дощу. У деяких районах випадало до 90 міліметрів опадів на годину.

Як повідомило Xinhua, у провінції Хебей станом на ранок четверга переселили понад 1,2 мільйона людей через сильні дощі за останні кілька днів.

Близько 42 тисячі людей було евакуйовано з районів провінції Шаньсі на захід Хебея, повідомляє агентство з посиланням на представників служби екстреної допомоги.

Тим часом у провінції Шаньдун на сході країни влада також попередила про ризики повеней, оскільки рівень води в річці Чжанвей продовжував зростати.

Китай значно пощадив тайфун "Канун", який у четвер обрушився на Японію, пошкодивши будинки та відключивши електрику на Окінаві та інших островах. Національний метеорологічний центр Китаю спочатку очікував, що тайфун обрушиться на південно-східну провінцію Чжецзян, де місцева влада наказала кораблям залишатися в порту і зупинила пасажирські пороми.

Доповнення

На початку липня щонайменше 15 людей загинули внаслідок повені у південно-західному районі Чунцін, а близько 5590 людей у далекій північно-західній провінції Ляонін довелося евакуювати. У центральній провінції Хубей через зливи жителі опинилися у пастці у своїх автомобілях та будинках.

Найбільш смертоносні та руйнівні повені в новітній історії Китаю сталися 1998 року, коли загинуло 4150 людей, в основному на річці Янцзи.

У 2021 році від повені в центральній провінції Хенань загинули понад 300 людей.

Теги по теме
прогноз погоды Китай непогода
Источник материала
loader
loader