Про це у Телеграмі поінформувала пресслужба ГУР, передає Укрінформ.
«Для розповсюдження серед цільових аудиторій Німеччини Франції Ізраїлю та США пропонуються теми: «Африканці: «Франція, забирайся», «Ласкаво просимо, Росія», «Тихоокеанські танці Макрона на граблях», «Економіку Німеччини очікує обвал», «Криза вже прийшла у кожну оселю», «Справи проти Нетаньяху фабрикувались за тими ж лекалами, що й справи проти Трампа», - називає ГУР наративи з нового російського«темника».
За інформацією ГУР, в українському інформаційному просторі плануються публікації на теми: «Хто хабарі бере, а хто на фронт йде», «Політичний спаринг: коли почнеться бій?», «Тушіть світло – виборів не буде», «Так військовий чи мирний час?» тощо.
Як заявляють у розвідці, російські політтехнологи традиційно діють за принципом «крапля правди на тонну брехні». У ГУР відмічають, що при цьому росіяни намагаються знайти та актуалізувати реально існуючі проблеми та больові точки, в тому числі, для західного світу.
У повідомленні наводиться такий приклад брехливого перекручування: «Як випливає з даних Destatis, сукупна заборгованість органів соціального забезпечення минулого року скоротилася більш ніж на 47 млрд євро (і це з урахуванням зростання витрат на здобуття українських біженців). Безперечно, соцзабезпечення доклало чимало зусиль, щоб скоротити свої витрати. Щоправда, те, що в результаті без допомоги залишилося багато і без того небагатих німців, навряд чи це хвилює федеральний уряд. Воно надто зайняте постачанням танків та боєприпасів для України».
У воєнній розвідці пояснили, що мета всіх матеріалів - єдина: «переконати» українців та їхніх союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви та протистояння в антипутінській коаліції та створити враження, що є інші «важливіші» проблеми.
«Кожен матеріал має додаток з рекомендаціями щодо бажаних коментарів «від пересічних читачів» на кшталт: «Напишіть коментар у 200 знаків від імені ізраїльтянина, який живить традиційну ворожість до Європи та Франції. Африка його зовсім не цікавить, але проблеми давніх недоброзичливців приносять задоволення», - додали у ГУР.
У відомстві нагадали, що єдиним способом протидіяти ворожій пропаганді в інформаційному просторі є перевірка отриманої інформації та критичне ставлення до матеріалів, спрямованих на розпалювання ворожнечі серед союзників.
Як повідомлялося, за інформацією Українського інституту медіа та комунікації, майже 84% українців помітили збільшення російської пропаганди у медіаполі.