AI-ведучі почали читати новини на індійському телебаченні: людство чекає нова ера журналістики
AI-ведучі почали читати новини на індійському телебаченні: людство чекає нова ера журналістики

AI-ведучі почали читати новини на індійському телебаченні: людство чекає нова ера журналістики

Поява ведучої Лізи згенерованої штучним інтелектом на індійському телеканалі Odisha TV викликала неоднозначну реакцію глядачів: одні оцінили її як "інноваційну", інші – як "роботизовану", треті, як надто "неемоційну". Керівник телеканалу Джагі Мангат Панда назвав дебют першого ведучого новин зі штучним інтелектом важливою віхою в телерадіомовленні та цифровій журналістиці.

Ліза, реалістична на вигляд АІ-ведуча, одягнена в темно-бордове сарі, ефективно виконує такі завдання, як читання гороскопів, спортивних новин і прогнозів погоди. Телеканал мав намір найняти ведучого згенерованого штучним інтелектом, щоб спростити рутинні завдання, дозволивши людям зосередитися на більш творчому підході до створення якісних новин.

Важливий етап еволюції медіа

Поява Лізи та інших новинних ботів зі штучним інтелектом розпалила в Індії дебати про майбутнє медіа в країні. Тенденція створення АІ-ведучих новин не обмежується Індією, її також можна спостерігати в інших країнах Азії – від Китаю до Південно-Східної Азії, – що змінює спосіб мовлення новин.

Враховуючи мовне розмаїття Індії, штучний інтелект є потужним інструментом для охоплення аудиторії, як це демонструє ведуча новин Сана з телекомпанії India Today Group, що базується в Делі, яка повідомляє новини та прогнози погоди кількома мовами, загалом 75-ма.

Ці ведучі використовують алгоритми машинного навчання для аналізу даних з новинних статей і відео. Як повідомляє урядовий веб-сайт INDIAai, АІ-ведучий збирає і класифікує інформацію, перетворюючи її на релевантні та корисні дані.

Керівники телеканалів стверджують, що АІ-ведучі пропонують численні переваги для індустрії, зокрема зниження витрат, ефективну доставку новин різними мовами та швидку обробку величезних обсягів даних. Крім того, вони зменшують занепокоєння, пов'язані з "зірковими" ведучими-людьми.

Однак критики висловлюють побоювання, що впровадження технології штучного інтелекту може підірвати довіру до засобів масової інформації, зважаючи на відсутність у штучних роботів навичок і досвіду, якими володіють журналісти-люди. Існують також побоювання скорочення робочих місць, попри запевнення компаній, що ведучі зі штучним інтелектом доповнюватимуть, а не замінюватимуть людських колег.

Редакції продовжать використовувати AI-інструменти

Попри суперечки, очікується, що використання штучного інтелекту в редакціях зростатиме й надалі. Опитування, проведене Всесвітньою асоціацією видавців новин, показало, що 49% редакцій у всьому світі використовують інструменти штучного інтелекту, зокрема ChatGPT.

Матін Ахмад, доцент Дослідницького центру масових комунікацій в Університеті Джаміа Мілліа Ісламанія в Нью-Делі, зазначає, що будь-яка нова технологія спочатку викликає страх. Проводячи паралелі з минулими проблемами в кіно та видавничій індустрії, Ахмад стверджує, що творча робота залежить від людського вкладу і не буде повністю витіснена чат-ботами зі штучним інтелектом. Він вважає, що новинні боти сприятимуть створенню нових робочих місць у галузі, водночас покращуючи оновлення контенту.

Теги по теме
Индия Журналисты
Источник материала
loader
loader