Захід зосередився на ремонті вже переданої ЗСУ техніки – Politico
Захід зосередився на ремонті вже переданої ЗСУ техніки – Politico

Захід зосередився на ремонті вже переданої ЗСУ техніки – Politico

Потреба відремонтувати озброєння та повернути його на поле бою під час українського контрнаступу є більш нагальною, ніж передача нового.

Акцент західної допомоги Україні перемістився у бік ремонту та обслуговування озброєнь, уже наданих ЗСУ, на тлі усвідомлення того, що війна може тривати “місяці й роки”. Про це 19 липня повідомило  з посланням на заступника міністра оборони США з закупівель Вільяма Лапланта.

“Ми створюємо ремонтні підприємства в Європі, ми перекладаємо посібники з навчання та ремонту, нам доводиться робити набагато більше разом, тому країни-партнери будуть приділяти цьому більше уваги, – підкреслив він.

Підтримка сучасного обладнання вартістю мільярди доларів у робочому стані, щоб Київ міг продовжувати свій контрнаступ, є однією з основних функцій робочої групи з 22 країн під керівництвом США, Польщі та Великої Британії.

За словами Лапланта, завдяки створеній ремонтній інфраструктурі команди за лінією фронту здатні “миттєво отримувати інформацію, знаходити несправності та виправляти їх, забезпечуючи повну функціональність”.

“І я дійсно хочу віддати належне українцям, вони це робить… Водночас ми слідкуємо за тим, щоб вони дійсно мали все необхідне. І якщо деталі мають бути доставлені з країни, що знаходиться на іншому кінці світу, ми піклуємося про те, щоб вони отримали їх. Тому підтримка наразі становить основну частину нашої роботи”, – наголосив представник Пентагону.

США переклали українською мовою понад 700 технічних інструкцій для зброї, переданої ЗСУ, та звернулися до оборонних компаній по всьому світу, щоб отримати пакети технічних даних для систем.

Лаплант також додав, що українські військові використовували 3D-принтери для виготовлення запчастин до гармат, які зношуються від постійного використання.

“Вони просто друкували їх прямо там, в Україні…Спочатку вони друкували їх шляхом зворотного проектування, як могли, і той факт, що вони не служили так довго, як оригінальна деталь, їх не хвилював, тому що вони отримували це дуже швидко”, – зауважив він.

Як пише видання, незважаючи на те, що робоча група з питань підтримки досягла успіхів, реалії національної політики та урядової бюрократії також мають вплив на процес.

“План Берліна та Варшави щодо створення спільного ремонтного центру в Польщі для українських танків Leopard 2 розвалився цього місяця через розбіжності щодо вартості робіт”, – йдеться у матеріалі.

Раніше ЗМІ повідомили, що уряд Німеччини відмовився від створення у Польщі спільного центру обслуговування та ремонту танків Leopard для ЗСУ. Причиною такого рішення стали завищені цінові очікування з боку польської сторони.

Швеція створить поблизу України центри логістики та обслуговування зброї



Теги по теме
США Оружие Ремонт
Источник материала
loader
loader