Джамала заступилась за "шароварщину": зірка пояснила, чому ця музика потрібна
Джамала заступилась за "шароварщину": зірка пояснила, чому ця музика потрібна

Джамала заступилась за "шароварщину": зірка пояснила, чому ця музика потрібна

Українська співачка Джамала, яка презентувала автентичний альбом кримськотатарських пісень, висловилась про іншу музику, яка стає популярною в Україні.

Джамала про "шароварщину"

Виконавиця згадала про "шароварщину" та "байрактарщину", але відмовилась її так називати. Натомість зірка висловилась про неї, як про розважальну музику. Джамала вважає, що і такі треки можна творити – це доказ незалежності та свободи в Україні.

Кожна людина вільна. Як каже наш пророк: "Чужого навчайтеся і свого не цурайтеся". Це такий самий випадок,
– поділилась Джамала.

Співачка розповіла, що повернулась зі США, де був місяць прайду (коли підкреслюють різноманіття у суспільстві та право на існування кожного). Наступний місяць – час афроамериканської культури. Це дуже надихнуло Джамалу: вона хотіла б, щоб і ми це перейняли.

"Щоб на державному рівні кожного місяця ми розповідали про самих себе. Це було б круто, щоб був місяць кримськотатарської культури, місяць "шароварщини". Нехай люди, які вільно можуть висловитися, так, своїм шляхом, нехай вони роблять так. І ти сам собі обереш, чи хочеш ти це слухати. Але маємо плекати історію, що ми вільні, незалежні, кожна людина має висловлюватися так, як вона хоче".

Інтерв'ю з Джамалою: дивіться відео онлайн

Шароварщина сьогодні – як реагують зірки

Як пояснювали у Центрі протидії дезінформації, шароварщина – це імітація народної культури, що підмінює автентичну культуру України та створює враження, начебто вона примітивна і селянська. Шароварщину розвивали за радянських часів, щоб звести культуру до сала, вареників, калини й горілки, й шароварів. Коли українська культура стала цікавою та цінною для багатьох після повномасштабного вторгнення, пісні у стилі "шароварщини" та "байрактарщини" стали з'являтися щораз частіше.

  • Наприклад, за шароварщину розкритикували трек Юлії Лущинської "Гопак", де у тексті згадують про дівчину-українку, гопак і вишиванку. Слухачі підкреслюють, що наша культура побудована не лише на цих аспектах.
  • Про шароварщину різко відгукувалась Даша Астаф'єва. На її думку, це швидко з'являється і швидко зникає, а справжнє українське – залишається.
Теги по теме
музыка
Источник материала
loader
loader