У Мін’юсті пояснили, як працюватиме Міжнародний реєстр збитків
У Мін’юсті пояснили, як працюватиме Міжнародний реєстр збитків

У Мін’юсті пояснили, як працюватиме Міжнародний реєстр збитків


Все буде максимально оцифровано, щоб громадяни змогли зі смартфону вносити дані, пояснила Ірина Мудра.

Міжнародний реєстр збитків охоплюватиме всі види шкоди, заподіяної Росією під час військової агресією Україні, а не тільки матеріальну. Про це сказала заступник міністра юстиції Ірина Мудра під час телемарафону у середу, 5 липня.

“Міжнародний реєстр на відміну від національного – акумулюватиме всі види збитків, не тільки матеріальні, не тільки ті, що стосуються майна, чи рухомого майна а й шкоди, що завдана здоров’ю; тортури, сексуальні злочини, шкода, що завдана природному середовищу, екоцид, який стався після підриву Каховської ГЕС. Це буде максимально широкий перелік видів збитків, що буде включатися в цей реєстр”, – заявила Мудра.

Вона нагадала, що Міжнародний реєстр збитків – це повноцінна організація, яка розташовуватиметься у Нідерландах – в Гаазі.

“Організація має свої органи управління, це Конференція учасників сторін. Також функціонуватиме Рада реєстру – орган, який ухвалюватиме рішення про включення до реєстру вимог постраждалих осіб. Третій орган – виконавчий, на щоденній основі він виконуватиме роботу зі збору заяв від громадян, бізнесу, держави; зі збору доказової бази, і, власне, подаватиме цю інформацію до Ради реєстру”, – розповіла заступник міністра юстиції.

За її словами, в межах організації буде створена цифрова IT-платформа, оскільки передбачається велика кількість заяв. Все буде максимально оцифровано, щоб громадяни змогли зі смартфону вносити дані.

Міжнародний реєстр збитків співпрацюватиме з реєстрами, які вже функціонують в Україні.

“Мін’юст, який є координатором створення Міжнародного реєстру, проводитиме інформаційно-роз’яснювальну роботу для населення, як заповнювати заявку, яку доказову базу зібрати і подати. Міжнародний реєстр збитків матиме свій офіс в Україні, який роз’яснюватиме населенню цю інформацію, їздитиме по регіонах”, – пояснила Мудра.

Нагадаємо, 17 травня в рамках саміту Ради Європи у столиці Ісландії Рейк’явіку було підписано політичну декларацію про створення Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України.

Пізніше у Мін’юсті розповіли, що створюється унікальний механізм компенсації збитків від війни.



Теги по теме
Украина Минюст
Источник материала
loader
loader