Люди на борту приреченого глибоководного апарату "Титан" вирушили в подорож на дно Атлантичного океану з музикою на мобільних телефонах і в повній темряві заради економії електроенергії. Про це пише The New York Times з посиланням на розповідь Крістін Давуд, дружину і матір загиблих у батискафі бізнесмена та їхнього сина.
За кілька днів до загибелі дайвери відвідали збори з безпеки та презентації на борту корабля-бази "Полярний принц".
Як пише NYT, туристам рекомендували дієту з низьким вмістом "шлаків" за день до занурення та відмовитися від кави вранці у день занурення. Також директор OceanGate Стоктон Раш радив товсті шкарпетки та шапочку, бо на глибині холодно, і постаратися не замочити ноги через конденсат, який збирається на підлозі.
Крістін Давуд сказала, що дайверам видали костюми OceanGate, штани, які не промокають, таку саму помаранчеву куртку, черевики, рятувальні жилети і шоломи.
"Не очікуйте побачити щось через ілюмінатор або зовнішні камери на шляху вниз, тому що прожектори будуть вимкнені, щоб заощадити заряд батареї для епічного туру дном океану – хоча є шанс миттю побачити біолюмінесцентні істоти. Тоді створюється відчуття падіння крізь зірки", – цитує видання його поради.
Тьмяне світло всередині капсули було вимкнене з тієї ж причини, і єдине світіння походило від екранів комп'ютерів і ручок, що світяться і використовуються для відстеження спуску на швидкості 25 м/с на паперових графіках.
Раш також порадив попутникам залити "деякі з ваших улюблених пісень у телефон, щоб відтворити потім на Bluetooth-динаміці": "Але, будь ласка, додав він, ніякого кантрі".
Зв'язок з "Титаном" зник через 1 годину 45 хвилин після початку занурення. Через чотири дні Берегова охорона оголосила, що виявлено уламки апарату – приблизно за 487 метрів від "Титаніка" на глибині близько 3800 м. Офіційна версія загибелі – імплозія батискафа: моментальне здавлювання капсули під тиском товщі води. Смерть настає миттєво.
На борту були:
→ 48-річний Шахзада Давуд, британо-пакистанський бізнесмен з однієї з найбагатших родин Пакистану, віцеголова Engro Corporation;
→ 19-річний Сулеман Давуд, студент Стратклайдського університету;
→ 77-річний Поль-Анрі Наржеоле, французький вчений та світовий авторитет у галузі "Титаніка", який 38-й раз занурювався до уламків;
→ 58-річний Хеміш Хардінг, керівник британської авіакомпанії;
→ 61-річний Стоктон Раш, засновник та виконавчий директор оператора батискафа OceanGate.
- За даними ВМС США, акустична система для виявлення ворожих підводних човнів зафіксувала підводний вибух за кілька годин після занурення батискафа.
- 22 червня компанія OceanGate заявила, що, за її даними, п'ятеро людей , які перебували на борту "Титану", загинули.