СБУ та ДБР завершили досудове розслідування справи колишнього начальника Головного управління Служби безпеки України в АР Крим Олега Кулініча. Його обвинувачують по 5 статтях КК, включно з держзрадою, та називають винним у запобіганні інформуванню керівництва СБУ щодо наступу росії з території окупованого Криму на материкову частину України.
Як зазначає СБУ, до суду передали обвинувальний акт щодо державної зради та інших злочинів колишнього очільника Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча, який, за версією слідства, діяв на користь країни-агресора. Він обвинувачується за такими статтями КК України:
- ч. 1 ст. 111 (державна зрада);
- ч. 3 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
- ч. 5 ст. 407 (самовільне залишення військової частини або місця служби);
- ч. 4 ст. 410 (викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем);
- ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).
Олега Кулініча було затримано у результаті спецоперації СБУ та ДБР у липні 2022 року. Відтоді фігурант перебуває під вартою. За даними слідства, Кулініч співпрацював із фсб і отримав оперативний псевдонім «Котигорошко». А його підривну діяльність курував так званий «політичний офіс» у Москві, який організували за завданням російської спецслужби ексзаступник секретаря РНБО Володимир Сівкович і колишній голова Адміністрації Президента України Андрій Клюєв.
Як додали у ДБР, Кулініч заздалегідь знав про плани збройних сил російської федерації здійснити напад з тимчасово окупованої території АР Крим на материкову частину України, але умисно приховав цю надважливу інформацію від керівництва і заборонив відправляти будь-яку документацію з цього приводу до ЦУ СБУ.
А в перші години вторгнення Кулініч свідомо блокував будь-які спроби повідомити керівництво СБУ і суспільство про реальну обстановку у регіоні та не вжив жодних заходів задля захисту державного суверенітету, надав вказівку особовому складу покинути місце служби, пізніше видав штатну зброю людям, які не мали відношення до СБУ.
Також у ДБР наголошують, що справа Кулініча – це лише епізод протиправної діяльності російських спецслужб щодо дестабілізації ситуації в Україні. Правоохоронці продовжують роботу щодо викриття «сітки» агресора і значна її частина вже знешкоджена.