Підсумки 28.06: Поступ ЗСУ і удар по Краматорську
Підсумки 28.06: Поступ ЗСУ і удар по Краматорську

Підсумки 28.06: Поступ ЗСУ і удар по Краматорську

ЗСУ відкинули окупантів під Бахмутом та підняли прапор на Курдюмівській дамбі; Кількість вбитих росіянами людей у Краматорську збільшилась з 10 до 11. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Українські військові просунулися у районі населеного пункту Курдюмівка, яка знаходиться південніше Бахмута. Бойові дії, за словами командування, тривали півтори доби. За даними Генштабу, Сили оборони просуваються одразу на трьох напрямах, зокрема на Бахмутському напрямі. ЗСУ ведуть наступальні дії в районі Роздолівки, північніше за Соледар, південніше за Парасковіївку, а також Залізнянського, Берхівки, Кліщіївки та Курдюмівки. Захисники закріплюються на досягнутих рубежах, а важкі бої тривають.

В результаті ракетної атаки російських агресорів на місто Краматорськ загинули щонайменше 11 мирних жителів. Поранено близько 60 осіб. Серед поранених – троє громадян Колумбії. 

Серед загиблих три дитини: дві – 2008 та 2011 р.н. Врятовано трьох людей. Відзначимо, росіяни вцілили в заклад громадського харчування, коли там перебувало багато людей. За уточненими даними, російські війська вдарили по Краматорську ракетами Іскандер.

Вибухова хвиля від ракетного удару пошкодила 32 багатоквартирних будинки Краматорську. Місцевим мешканцям виділили місця для відселення та евакуації. 

Контррозвідка СБУ по гарячих слідах затримала агента спецслужб РФ, який скоригував російський ракетний удар по кафе у центрі Краматорська 27 червня. Затриманим коригувальником удару по Краматорську виявився “розконсервований” агент головного управління генштабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ). Ворожий агент – житель Краматорська, працівник газотранспортного підприємства.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня Конституції. Він зазначив, що нашій Конституції виповнюється 27 років. Президент підкреслив, що “жоден українець більше ніколи не сприйматиме закарбовані в ній права та свободи як щось дане нам зверху”. Зазначимо, 27 років тому в цей день 315 депутатів Верховної Ради проголосували за ухвалення Конституції незалежної України. Цьому передувала славнозвісна конституційна ніч – майже добу, зокрема ніч на 28 червня, парламентарі дискутували та остаточно затверджували проект нового документу. Документ набрав чинності з дня його прийняття та замінив Конституцію Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) 1978 року, за якою Україна жила майже п’ять років після проголошення незалежності, з 1991 по 1996 рік.

Президент Володимир Зеленський запропонував до загальнонаціонального обговорення п’ять основних орієнтирів майбутньої української доктрини: філософія перемоги України, глобальність української безпеки, політика героїв, політика справедливості та трансформації за 10 років.

Науседа зустрівся з українським президентом Володимиром Зеленським. Вони обговорили порядок денний саміту НАТО у Вільнюсі, який пройде 11-12 липня. Також лідери приділили увагу питанню переговорів про вступ України до ЄС, допомогу Литви та Євросоюзу.

Президент Анджей Дуда відвідав Київ. Провів консультації з президентом Володимиром Зеленським щодо поточної ситуації на фронті, зокрема щодо загрози нападу Росії на Запорізьку АЕС. Також обговорив підготовку до липневого саміту НАТО.

В Україні з початку війни 493 дитини загинули та понад 1033 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Найбільше постраждало дітей у Донецькій області – 471, Харківській – 284, Київській – 129, Херсонській – 113, Запорізькій – 91, Миколаївській – 89, Дніпропетровській – 83, Чернігівській – 71, Луганській – 67.

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає офіційне закріплення статусу англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. У документі запропоновано визначити категорії посад, робота на яких передбачатиме обов’язкове знання англійської мови.

Верховна Рада ухвалила закон про повернення доплат військовослужбовцям. Так, доплата виплачується військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на території між позиціями Сил оборони та позиціями військ Росії, а також здійснюють бойові (спеціальні) завдання. 



Источник материала
loader
loader