
У Швейцарії третину російських дипломатів підозрюють у шпигунстві
Серед країн Європи Швейцарія має один з найбільших показників щодо кількості російських розвідників під дипломатичним прикриттям.
У Женеві та Берні з 220 акредитованих осіб російських дипломатичних і консульських установ принаймні одна третина працює на спецслужби РФ. Про це йдеться у щорічному про державну безпеку Швейцарії.
Зазначається, що такі високі показники частково пов’язані з роллю Швейцарії як “приймаючої сторони” міжнародних організацій.
У звіті повідомляється, що Китай також має десятки офіцерів розвідки, які працюють під дипломатичним чи консульським прикриттям у Швейцарії. Разом з тим, їх набагато менше, ніж у Росії, оскільки китайський персонал в основному працює під прикриттям науковців, журналістів чи бізнесменів.
Як йдеться у звіті, війна Росії проти України ускладнила діяльність шпигунів у Європі через санкції та візові обмеження, а також висилання великої кількості російських дипломатів. Значну роль зіграло скасування прямих регулярних рейсів між РФ та Європою й те, що Шенгенська зона скасувала безвізовий режим для перебування до трьох місяців особам із російським громадянством. Однак з іншого боку війна відкрила можливості для російської розвідки надсилати до Європи більше працівників у якості “біженців”.
У спецслужбах Швейцарії припускають, що “велика кількість біженців є співробітниками розвідувальних служб і можуть подорожувати непоміченими та бути прийнятий на тимчасовій основі”.
У звіті зазначається, що для РФ буде все ще складно працювати в більшості західних держав, але можливості шпигунської діяльності та її масштаб залежатимуть від рішень західних урядів, які можуть запровадити санкції.
Нагадаємо, Німеччина ухвалила рішення про масове випровадження співробітників дипломатичних представництв Росії з ФРН.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F2%2F78fd519b2203e0ffa842451ed148a032.jpg)
Зеленский рассказал о ситуации с ракетами Taurus
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F35%2Fbb6915f493f3f62aeb535f2d4e29e946.jpg)
Как движение в ЕС заставляет Украину изменить правила выборов
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F2%2Fade7b443098bcb14b9205c55fcb96e0d.jpg)
В России заявили об атаке на Москву
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F2%2F507683a95499a3a1bad32bc5d79b554d.jpg)
Разведка США раскрыла планы Путина на 2025 год

Россия наращивает силы на границе с Финляндией - Келлог

Сотрудника Пентагона задержали за попытку передать иностранному правительству секретные данные
