Українці в Ізраїлі, Чехії та США найбільше цікавляться тамтешніми політичними подіями, найменше — в Німеччині й Іспанії
Українці в Ізраїлі, Чехії та США найбільше цікавляться тамтешніми політичними подіями, найменше — в Німеччині й Іспанії

Українці в Ізраїлі, Чехії та США найбільше цікавляться тамтешніми політичними подіями, найменше — в Німеччині й Іспанії

При цьому лише 24% опитаних постійно стежать за політичними подіями країни свого перебування.

За результатами дослідження «Медіаспоживання та громадсько-політична активність українців за кордоном», яке провела соціологічна група «Рейтинг» на замовлення ВГО «Громадянська мережа “ОПОРА”» серед українців у Великій Британії, Ізраїлі, Іспанії, Німеччині, США, Угорщині та Чехії, найбільший інтерес до тамтешніх політичних подій мають респонденти в Ізраїлі, Чехії та США. Що ж до українців, які перебувають у Німеччині та Іспанії, — вони найменше цікавляться місцевими політичними новинами.  

За результатами цього дослідження, опитані загалом дуже цікавляться подіями в Україні — як на загальнонаціональному, так і на місцевому рівнях. При цьому українські політичні події викликають більший інтерес (постійно цікавляться ними 82%), ніж життя міста або села, з якого приїхали опитані (постійно цікавляться 74%). Також респонденти проявляють інтерес до життя своїх родичів та близьких, які перебувають в Україні (79%).

Здебільшого респонденти цікавляться подіями, які стосуються повномасштабного вторгнення Росії, — регулярно моніторять обстріли та ситуацію на фронті.

Натомість політичними подіями країни перебування постійно цікавляться лише 24% опитаних. Переважно це респонденти, які переїхали задовго до повномасштабного російського вторгнення.

Найбільше стежать за новинами в Україні респонденти з Ізраїлю (73% з них споживали багато інформації про Україну), найменше — в Угорщині (51%).

У глибинних інтервʼю частина респондентів вказала на втому від новин та згадувала, що надмірне споживання контенту про війну в Україні викликає порушення здоров’я. Ті, хто сказав, що споживає новини обмежено, про втому не згадували.

Серед тих, хто не отримував інформації про Україну, 45% зазначили, що не мали на це часу, 22% не мали бажання читати новини, 8% вказали, що в джерелах, які вони читають, не було новин про Україну, 5% — що джерела, в яких вони читають про Україну, недоступні, 4% зазначили інші причини, а ще 17% опитаних утрималися від відповіді.

Соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження «Медіаспоживання та громадськополітична активність українців за кордоном» протягом 8 квітня — 19 травня 2023 року у Великій Британії, Ізраїлі, Іспанії, Німеччині, США, Угорщині та Чехії.

Мета дослідження — виявити рівень залученості та інтересу до політичного і громадського життя України серед українців у вище вказаних країнах.

Також дослідників цікавило, як та з яких джерел отримують інформацію українці у цих семи країнах.

Дослідження складалося з трьох частин: онлайн-опитування 1000 респондентів щодо громадсько-політичної активності, онлайн-опитування 2000 респондентів щодо медіаспоживання і 43 глибинних інтерв’ю.

Фото: скриншот

Теги по теме
Новости украинцы
Источник материала
loader
loader