![Понад мільйон жителів Дніпропетровщини можуть залишитися без води](https://thumbor.my.ua/GKgFNTtTH1IH3E1WnywVYd_Ogig=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Fc93ddf96a2dab506471d4e0ed489dcd1.jpg)
Понад мільйон жителів Дніпропетровщини можуть залишитися без води
На сьогодні на Дніпропетровщині без центрального водопостачання вже залишилося 300 тисяч людей.
У Нікопольському і Криворізькому районах, які живилися здебільшого з Каховського водосховища, без води може залишитися понад мільйон людей. Про це заявив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, Укрінформ.
“Нікопольський район – це 280 тисяч людей, плюс 40 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Якщо говорити про Криворізький район, туди переїхала величезна кількість ВПО, на сьогодні це майже 80 тисяч людей, які стали на облік у Кривому Розі та районі. Ще величезна кількість людей переїхала після терористичного акту з дамбою. Тож це тисяч 850-900 людей ми нарахували станом на сьогоднішній ранок (у Криворізькому районі – ред.). Тобто більше мільйона людей можуть залишитися без води”, – сказав він.
На Дніпропетровщині без центрального водопостачання вже залишилося 300 тисяч людей. На забезпечення області привозною водою уряд виділив 159,7 млн гривень.
У Нікопольському районі, де водозабезпечення майже повністю відбувалося за рахунок Каховського водосховища, ситуація складніша. Наразі в його найбільших містах – Нікополі, Марганці та Покрові – організовано по 20-30 точок видачі питної води, крім того, відбувається підвіз питної та технічної води різними видами транспорту, зокрема залізничним.
У Криворізькому районі ситуація більш стабільна. Місто на 30% забезпечується з іншого водосховища, Карачуни, і води за економного використання може вистачити на півтора місяця.
Раніше повідомлялося, що в Україні будуть збудовані три ділянки водогону завдовжки 87 кілометрів для відновлення централізованого водопостачання міст і сіл, у яких виникли проблеми з водозабезпеченням через підрив дамби Каховської ГЕС.
Кабінет міністрів уже виділив майже 2,5 млрд гривень на забезпечення водою південних регіонів України.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)