Німеччина вперше ухвалила Національну стратегію безпеки
Німеччина вперше ухвалила Національну стратегію безпеки

Німеччина вперше ухвалила Національну стратегію безпеки

КИЇВ. 14 червня. УНН. Уряд ФРН вперше ухвалив Стратегію національної безпеки Німеччини. Вона є базовим документом і потребує подальшої роботи. Загальна концепція документа полягає у зміцненні безпеки в площині "оборони", "стійкості" і "сталості", передає УНН з посиланням на німецьке ZDF.

Деталі

Після багатомісячних переговорів Федеральний уряд у середу вперше представив Стратегію національної безпеки Німеччини. Уряд схвалив 76-сторінковий документ вранці. Після цього канцлер Олаф Шольц (СДПН) та четверо його міністрів представили результат на пресконференції.

Стратегія національної безпеки визначає низку головних викликів для Німеччини:

  • Національна оборона і оборона Альянсу
  • Цивільна оборона і цивільний захист
  • врегулювання міжнародних криз і політика розвитку
  • Захист від іноземного впливу і шпигунства
  • захист технологій і критичної інфраструктури
  • кібернетична та космічна безпека
  • сировинна та енергетична безпека
  • Боротьба з кліматичною кризою та пандеміями
  • продовольча безпека

Вона є базовим документом, тому згадані в ній заходи є здебільшого деклараціями про наміри, які потребують подальшої роботи. Додаткові кошти на реалізацію цих проектів безпосередньо не передбачені. Зазначається, що метою федерального уряду є зміцнення безпеки за трьома основними вимірами: "оборона", "стійкість" і "сталість".

"Обороноздатність": тут у документі йдеться передусім про досягнення двовідсоткового показника, тобто дотримання обіцянки перед НАТО витрачати на оборону щонайменше два відсотки від валового внутрішнього продукту. Поки що Німеччина не досягла цієї мети. 

"Стійкість": Основна увага тут зосереджена на кращому захисті критично важливої інфраструктури. Це від лікарень до систем електро- і водопостачання, автомобільного і залізничного транспорту. 

"Сталий розвиток": Ця сфера є недостатньо розвиненою порівняно з іншими. Згадується Закон про адаптацію до зміни клімату та перегляд національної стратегії біорізноманіття і пов'язаних з нею міжнародних угод. Стратегія зобов'язує Німеччину виступати за "обов'язковість норм міжнародного права у боротьбі з пандеміями".

Ухвалення Стратегії національної безпеки не є завершенням процесу. До кінця цього року має бути розроблена окрема стратегія щодо Китаю. Що стосується росії та України, то, з одного боку, вже багато сказано, а з іншого - ситуація настільки динамічна, що навряд чи можна зазирнути далеко в майбутнє, зазначає німецьке видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина збільшить поставки танків Leopard 1 Україні - Міноборони ФРН

Теги по теме
Германия безопасность
Источник материала
loader
loader