Український сегмент інтернету втрачає цінні ресурси
Український сегмент інтернету втрачає цінні ресурси

Український сегмент інтернету втрачає цінні ресурси

Кушнір зазначила, що втрата інтернет-ресурсів є наслідком складної ситуації, яка розгорнулася з 2014 року. Після того, як Крим був тимчасово окупований разом із самопроголошеними республіками, інтернет-оператори та провайдери були змушені перереєструвати свої компанії та IP-ресурси на юридичних осіб, що діють в рамках місцевого законодавства цих територій.

Нейтралітет RIPE NCC шкодить Україні

RIPE NCC

(Réseaux IP Européens Network Coordination Centre) це регіональний реєстратор Інтернету (RIR) для Європи, Близького Сходу і частини Центральної Азії. Головний офіс знаходиться в Амстердамі. RIR контролює розподіл і реєстрацію Інтернет-ресурсів (адреси IPv4, IPv6 і номери автономних систем) в конкретному регіоні.

Особливо незвичним у цій ситуації є те, що передача IP-адрес відбувалася на територіях, не визнаних жодною країною світу.

На жаль, європейський реєстратор RIPE NCC, який здійснює розподіл інтернет-ресурсів у країнах Європи, Близького Сходу та Центральної Азії, згідно з положеннями своєї діяльності, має тримати нейтралітет. Тому він приймає документи від компаній, зареєстрованих на тимчасово окупованих територіях України,
– розповіла Кушнір.

Правовідносини, що склалися в результаті цих обставин, призвели до значної втрати цінних ресурсів в українському сегменті Інтернету. Як наслідок, особи, які проживають на окупованих територіях, змушені отримувати російський трафік. Це не лише ізолює їх від інформації з інших країн, але й робить вразливими до російської пропаганди, яка заполонила інтернет в Росії та на тимчасово окупованих нею територіях.

Катастрофі можна було запобігти

Кушнір вважає, що передачу IP-адрес з українських територій за її межі можна було б зупинити або, принаймні, піддати ретельній перевірці документів операторів та інтернет-провайдерів з тимчасово окупованих територій.

Однак RIPE NCC не вжила жодних превентивних заходів на початку російської агресії у 2014 році. А це могло б зберегти значну кількість ІР-ресурсів всередині України та унеможливити обмеження доступу до інтернету з боку окупаційної російської влади на цих територіях.

Втрата цінних ресурсів в українському сегменті Інтернету є великою проблемою, яка потребує вирішення. Підвищуючи обізнаність про цю проблему експерти сподіваються ініціювати обговорення та дії, які можуть допомогти зберегти цілісність Інтернету та захистити людей від згубного впливу пропаганди.

Теги по теме
Новости Украины Интернет
Источник материала
loader
loader