Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька ОВА, передає Укрінформ.
"Люди почали приносити питну воду, продукти харчування, надувні човни, насоси тощо. Благодійники направили 10 тонн гуманітарної допомоги на Херсонщину: питної води і продуктів, 9 мотопомп і 2 човни", – йдеться у повідомленні.
Для збору гуманітарної допомоги постраждалим мешканцям Херсонщини у Чернівецькій області організували два штаби: проміжний пункт збору гуманітарної допомоги, що розташований за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 194-б. Сюди можна приносити воду та невеликі речі з переліку необхідного. Водночас допомогу великого розміру прийматимуть у ТОВ "Роднічок" за адресою: с. Бояни, вул. Індустріальна, 1.
В обласній адміністрації нагадали, що для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, необхідні:
- вантажна спецтехніка (екскаватори-навантажувачі на колісному ходу, самоскиди вантажопідйомністю 20 тонн, автокран вантажопідйомністю 16 тонн з вильотом стріли до 40 м);
- мотопомпи та глибинні насоси;
- автомобілі-фургони для перевезення аварійно-відновлювальних бригад;
- пасажирські автобуси на 25-30 місць;
- надувні човни та мотори до них;
- спецодяг;
- пальне (дизель, бензин);
- рятувальні жилети та круги;
- канати, багри;
- бронежилети;
- станції біологічної очистки води;
- питна вода;
- продукти харчування тривалого зберігання.
До порятунку людей також активно долучаються і буковинські рятувальники, які відправляють 10 чоловік особового складу для участі в аварійно-відновлювальних роботах. Крім того, туди направлять спецтехніку: автокран, вантажівку та позашляховик, щоб бути корисними у зоні підтоплення.
Збір потрібних речей триває.
Крім того, буковинці та громадські організації області готові безкоштовно приймати постраждалих.
За повідомленням Чернівецької ОВА, для прийому вимушених переселенців із Херсонщини в нашій області є близько двох тисяч місць для проживання.
Зокрема, постраждалих від підтоплень людей зможуть розміщувати у шести будівлях: гуртожитки, приміщення закладів освіти та адмінбудівлі, в яких завершили ремонтні роботи та створили місця для довготривалого проживання.
У Чернівецькій області працює "гаряча лінія" допомоги переселенцям, в тому числі постраждалим жителям Херсонщини, яка надає консультативну допомогу та забезпечує безкоштовним житлом. Номер "гарячої лінії": 0800335047.
Як повідомлялося, 6 червня російські російські окупаційні війська підірвали Каховську ГЕС, внаслідок теракту були частково чи повністю затоплені близько 80 населених пунктів.
Фото: Чернівецька ОВА