Підсумки 1.06: Атака на Київ і смерть біля укриттяСюжет
Підсумки 1.06: Атака на Київ і смерть біля укриттяСюжет

Підсумки 1.06: Атака на Київ і смерть біля укриттяСюжет


Під час атаки Києва ППО збила десять ракет Іскандер. Троє людей загинуло біля закритого укриття. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Вночі 1 червня війська РФ здійснили чергову атаку на Київ, застосувавши десять крилатих та балістичних ракет типу Іскандер, усі вони були знищені. Ворожі ракети було запущено з північного напрямку – Брянської області РФ. Внаслідок падіння уламків ракет під час нічного обстрілу троє людей загинули та 16 постраждали. Дев’ятьох людей госпіталізували, один травмований у тяжкому стані. 

Троє людей, серед яких одна дитина, загинули в Деснянському районі столиці біля укриття, яке було зачинене. Жертвами стали 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Уламки впали на них за 10 хвилин після оголошення повітряної тривоги. Поліція Києва вже розпочала за цим фактом кримінальне провадження за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України – Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. До поліції доставили охоронця поліклініки і трьох чиновників – першого заступника голови Деснянської РДА, директора медустанови і його заступника. Їм готуються повідомити про підозру за фактом службової недбалості, що призвела до тяжких наслідків. Також Уряд доручив провести перевірку всіх укриттів, а також ініціюватиме посилення кримінальної відповідальності в цій сфері. Крім того, Кабмін доручив обласним військовим адміністраціям евакуювати дітей із закладів цілодобового перебування, розташованих у зоні бойових дій.

Вища рада правосуддя (ВРП) призначила 16 нових членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Таким чином розблокувана робота ключового органу з формування суддівського корпусу. Це дозволить проводити добір суддів на понад дві тисячі вакантних посад, а також завершити кваліфікаційне оцінювання суддів. Також підкреслюється, що від цього рішення залежить збереження Україною статусу країни кандидата на вступ до ЄС та успіх подальших перемовин щодо повноправного членства України в Європейському Союзі.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з президентом Молдови Майєю Санду перед самітом Європейського політичного співтовариства в Кишиневі. “Ми обговорили важливі питання. Ми підтвердили підтримку України та спротив російській агресії. Ми говорили про інфраструктурні проєкти, які ми будуємо разом. І, звісно, ми говорили про наше європейське майбутнє”, – сказала Санду. Вона запевнила, що Молдова підтримує Формулу миру і створення Міжнародного трибуналу щодо злочинів в Україні.

Під час візиту до Молдови для участі в саміті Європейської політичної спільноти президент Володимир Зеленський провів неформальну зустріч із лідерами європейських країн у межах коаліції винищувачів. У переговорах взяли участь: прем’єр-міністри Великої Британії, Нідерландів, Польщі, Данії, Швеції та Бельгії. Лідери обговорили практичні питання, пов’язані з початком тренування українських пілотів на винищувачах F-16 та літаках інших типів. Сторони домовилися почати цей процес найближчим часом. Учасники зустрічі також торкнулися питань майбутнього постачання літаків і створення необхідної для них інфраструктури.

Президент України Володимир Зеленський провів переговори з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у Молдові під час другої зустрічі Європейської політичної спільноти. Лідери обговорили конкретні шляхи реалізації української формули миру та консолідацію світової підтримки мирної ініціативи України. Під час зустрічі також ішлося про гарантії безпеки, які прагне отримати Україна на період до набуття повноправного членства в НАТО.

Ювенальні прокурори задокументували в Україні 484 випадки загибелі дітей внаслідок збройної агресії Росії. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, 484 дитини загинули і понад 992 дістали поранення різного ступеня тяжкості. Насправді число загиблих і поранених дітей набагато більше – тут вказано тільки задокументовані дані.

Бійці Легіону Свобода Росії та Російського добровольчого корпусу заявили, що 1 червня розпочали другий рейд в Бєлгородську область РФ. За їхньою інформацією, бої з “путінськими військами” точилися на околицях міста Шебекіно. Від ранку Шебекіно знаходилося “під безперервним вогнем”,  заявив губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков. Це в соцмережах підтверджують місцеві жителі. За їхніми словами, у місті є зруйновані будинки та розбиті автомобілі. Люди в паніці намагаються самостійно покинути Шебекіно, хоча російська влада заявляла про організовану евакуацію. Бійці РДК заявили, що російські силовики у Шебекіному оголосили план “Крепость” і зібралися в будівлі управління МВС. “Ми дали їм зібратися та накрили пакетами Градів. Результат уже відомий, навіть у Z-ЗМІ”, – зазначили у РДК. У міністерстві оборони Росії традиційно заявили, що відбили в Бєлгородській області три атаки російських добровольців і їх нібито відкинули. Українська розвідка підтверджує другий рейд бійців РДК і Легіону Свобода Росії до Бєлгородської області і наголошує, що в цій “спецоперації” беруть участь лише громадяни РФ. В укаїнській розвідці також зазначили, що цілі цього заходу потрібно уточнювати безпосередньо у російських добровольців.

У Житомирській області правоохоронці повідомили про підозру митрополиту і секретарю Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ МП. Слідство встановило, що впродовж декількох років митрополит особисто готував тексти прокремлівських листівок і брошур. У цих “агітках” він ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій та намагався сформувати ворожі настрої до них. 

 



Теги по теме
Киев Смерть
Источник материала
loader
loader