До реєстру вноситимуться заявки всіх постраждалих внаслідок агресії РФ і доказова база щодо кожної заявки.
Міжнародний реєстр збитків почне діяти в серпні цього року. Про це під час телемарафону повідомила заступниця міністра Юстиції Ірина Мудра, пресслужба міністерства.
Мудра наголосила, що договір, підписаний у Рейк’явіку, – це документ, який покладає певні обов’язки на країни, що його підписали.
Повідомляється, що триває процедура створення органів управління такого договору. Це буде міжнародна організація, і в ній працюватимуть секретаріат, який збиратиме інформацію для доказів завданих збитків; правління, яке верифікуватиме зібрані докази і вноситиме заявки до реєстру; конференція учасників сторін, яка призначатиме виконавчого директора й ухвалюватиме правила і процедури роботи Реєстру збитків.
Мудра підкреслила, що виконавчим директором може бути тільки кандидатура, запропонована Україною.
До реєстру вноситимуться заявки всіх постраждалих внаслідок агресії РФ і доказова база щодо кожної заявки, а пізніше буде створено компенсаційну комісію, яка розглядатиме заявки і визначатиме суми відшкодування збитків.
Міністерство повідомляє, що після підписання Договору протягом невизначеного часу будь-які країни, які підтримали резолюцію Генасамблеї ООН про репарації для України, можуть долучитися до реєстру.
Ірина Мудра додала, що в ЄС була створена робоча група для розгляду можливості використання заморожених російських активів для відбудови України.
Наступним етапом для робочої групи є відпрацювання правових підстав для отримання доступу до цих активів, їх конфіскації, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, в рамках саміту Ради Європи у столиці Ісландії Рейк’явіку підписано політичну декларацію про створення Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України.