![Звільненому Криму доведеться пройти “дружню мілітаризацію” – Ташева](https://thumbor.my.ua/c-VwtTxYt-XCdE8uzOEfxLagE2Q=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F9e0fff7e47d2581419b2a4d885db7124.jpg)
Звільненому Криму доведеться пройти “дружню мілітаризацію” – Ташева
Чиновниця підкреслила, що півострів має бути економічно сильним українським регіоном, повністю вписаним у всі реформи країни.
Український Крим після визволення від російської окупації має бути максимально інтегрований в українську і європейську інфраструктуру, а також пройти “дружню мілітаризацію”. Про це заявила постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева під час заходу Пам’ятаємо історію — повертаємо територію, Укрінформ в четвер, 18 травня.
За її словами, це має бути економічно сильний український регіон, повністю вписаний у всі реформи, що відбулися в країні з 2014 року, і в гуманітарний простір.
Чиновниця додала, що на півострові має відбутися “дружня мілітаризація”. Зокрема Крим має повністю позбутися російського флоту, натомість бути вписаним в український контекст, з українськими Збройними силами, українським Військово-морським флотом, де військовий компонент правильно співіснує з цивільним життям.
Представниця Президента в АРК також додала, що Крим має бути туристично розвиненим регіоном, цілорічним курортом, територією, де розвиваються три корінні народи: кримські татари, караїми і кримчаки.
На заході голова Правління Кримськотатарського ресурсного центру був присутній Ескендер Барієв. Він наголосив на необхідності законодавчого забезпечення колективних і політичних прав корінних народів, таких як право на землю, мову, освіту, участь у представницьких органах.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підкреслив, що країні-агресору Росії не вдасться вкрасти ані Крим, ані будь-яку іншу частинку української землі.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)