Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив під час конференції Strategic Ark, організованої Польським інститутом міжнародних відносин, повідомляє Укрінформ із посиланням на МЗС України.
“Коли у 2014 році Росія здійснила спробу анексії Криму, світ був єдиним у словах, але не у діях. Це спонукало Росію продовжити агресію та розширити її на Донбас, а згодом і на всю територію України в ході повномасштабного вторгнення. З минулого року ми, на щастя, маємо єдність країн світу в конкретних діях на підтримку України. Ми всі відклали проблеми вбік та об’єдналися довкола спільної мети, протидії спільному ворогу”, - зазначив глава МЗС.
Він нагадав, що рік тому під час дискусій в ЄС щодо надання Україні статусу кандидата на членство в Євросоюзі деякі скептики закликали Київ не підривати єдність, наполягаючи на рішенні, щодо якого не було консенсусу. Врешті консенсус був досягнутий і після ухвалення рішення країни ЄС святкували досягнення єдності. Кулеба порівняв цю динаміку із нинішньою дискусією щодо членства України в НАТО, яка, на його думку, також завершиться позитивним результатом.
Глава МЗС підкреслив єдність поглядів України та Польщі та зауважив, що дві країни спільно працюють задля досягнення єдності міжнародної коаліції з низки конкретних рішень. На переконання міністра, єдність не можна розглядати поза контекстом конкретних кроків. Різні рішення потребують різного кола країн для досягнення консенсусу, і українська дипломатія працює над його побудовою в кожному конкретному випадку.
“Нині найширша єдність країн потрібна довкола позиції, що Україна має перемогти у цій війні на умовах, визначених самою Україною. Країни, які визначать це своєю метою, починають дуже швидко ухвалювати правильні рішення. Пріоритетні кроки, над побудовою консенсусу щодо яких ми нині працюємо, - це членство України в НАТО, авіаційна коаліція та воля для запровадження нових жорстких санкцій проти Росії. Є багато інших важливих кроків, але ці три ключові”, - підкреслив Кулеба.
Глава МЗС України нагадав, що на Саміті НАТО у Вільнюсі Україна прагне отримати рішення, яке визначить алгоритм її вступу до Північноатлантичного альянсу. “Простіше кажучи, ми вітатимемо будь-який конкретний крок, які союзники зможуть зробити на шляху до членства України в НАТО”, - зауважив він.
Як повідомлялося, зустріч глав держав і урядів НАТО відбудеться у Вільнюсі 11–12 липня 2023 року.