Про це у Твіттері повідомило Міністерство оборони Британії із посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.
«28 квітня 2023 року глава самопроголошеної донецької народної республіки заявив про загрозливий брак води у регіоні. Дефіцит води стає все більшою проблемою для окупованого росією Донецька після (повномасштабного – ред.) вторгнення росії в Україну в 2022 році», – йдеться у зведенні.
Сіверсько-Донецький канал, який постачає воду в регіон, залишаться в основному під контролем України, але на своєму маршруті часто оскаржується.
«російські війська, ймовірно, намагалися захистити канал, щоб зменшити дефіцит води у Донецьку», – зазначають у розвідці.
Сіверсько-Донецький канал проходить через місто Часів Яр, приблизно за 6 кілометрів на захід від Бахмута.
У розвідці вважають, що інтенсивне використання росією непрямої артилерії для підтримки захоплення Бахмута та прилеглої території, ймовірно, завдало супутньої шкоди каналу та іншій регіональній водопровідній інфраструктурі, підриваючи зусилля рф усунути нестачу води.
«Щоб компенсувати відсутність успіху в захопленні та утриманні каналу, росія, ймовірно, будує водопровід, щоб зменшити дефіцит води у місті Донецьк. Однак навряд чи це повністю компенсує обмежений доступ окупованих регіонів до води», – зазначили британські аналітики.
Як повідомляв Укрінформ, у попередньому зведенні британська розвідка повідомила, що російські військові вербувальники націлені на трудових мігрантів з Центральної Азії, які перебувають в росії.