У квітні Україна експортувала майже 90 тисяч МВт-год електроенергії
У квітні Україна експортувала майже 90 тисяч МВт-год електроенергії

У квітні Україна експортувала майже 90 тисяч МВт-год електроенергії

Експорт електроенергії був відновлений у квітні (зупинився у жовтні). Й вже відомо, що за перший місяць Україна продала за кордон 89,7 тисячі МВт-год. Найбільший покупець - Молдова (понад 40 тисяч МВт-год), друге місце у Польщі (ще 30,4 тисячі МВт-год), а на третьому - Словаччина (19,2 тисячі МВт-год) 

Про це свідчать дані на сайті мережі системних операторів континентальної Європи ENTSO-E, пише «Інтерфакс-Україна».

Трейдери з Молдови поступово збільшували потужність перерізу для експорту, що бронюється, і в останні дні бронювали близько 85-95% з 650 МВт запропонованої годинної пропускної спроможності. Зазначається, що більшість поставленої до Молдови е/е далі йде до Румунії.

Що стосується продавців електроенергії - на молдовському напрямку бронювали потужності держенерготрейдер «ЕКУ» (по 150 МВт на кожну годину), ПрАТ «Укргідроенерго» (по 100 МВт на кожну годину), «Д. Трейдинг» (по 130 МВт на кожну годину), «Артлекс-Енерджі» та «Сіпіджі Енерджі» (переважно по 50 МВт на кожну годину). Також перетин бронювали «ДЕ Трейдинг», «ЕРУ Трейдинг», «ЕЕС», «Куб Енерджі», «Смарт Грід Україна», «НАП-Ком'юніті», «НАП-Ком'юніті Трейдинг», «Астат Енерджі». Крім того, з 26 квітня на експорт вийшло ПАТ «Центренерго», яке бронювало по 10-11 МВт на кожну годину.

До Польщі експорт здійснює «ДТЕК Західенерго» - традиційно по 1800 МВт-год на добу, бронюючи для цього максимальну на даний час потужність перерізу - по 75 МВт на кожну годину.

А у Словаччину експорт здійснювали «ДТЕК Західенерго», що викуповував до 146 МВт з 200 МВт його годинної потужності, «ДЕ Трейдінг» (близько 50 МВт), «Ле Трейдінг Україна», «ТЕС» та одного разу держенерготрейдер «ЕКУ», який викупив 10 МВт на одну годину.

Теги по теме
Украина Польща электроэнергия энергетика Молдова экспорт
Источник материала
loader
loader