Вчені створили машину з Lego, яка може вирощувати людську шкіру
Вчені створили машину з Lego, яка може вирощувати людську шкіру

Вчені створили машину з Lego, яка може вирощувати людську шкіру

На будівництво біопринтера знадобилося всього 624 долари, апарат все ще перебуває на стадії розробки, але досягає необхідного рівня точності для виробництва делікатного біологічного матеріалу.

Дослідники Школи фармації та фармацевтичних наук Університету Кардіффа за допомогою конструктора Lego створили принтер, здатний створювати зразки людських тканин. Про це повідомляє Science Alert.

За словами вчених, отримати зразки людських тканин для біологічних досліджень не завжди легко. І справа не лише в тому, що їх кількість обмежена. Також обмежена доступність зразків тканин певного розміру та типу. Крім того, обладнання коштує досить дорого, тому експерти вирішили зберегти дослідницький бюджет і зібрали пристрій з деталей конструктора.

Вчені відзначають, що деталі Lego надзвичайно дешеві та універсальні, а також відрізняються високою точністю стандартизованих деталей і головне доступні в усьому світі.

Вчені спорудили майстерню в кутку своєї лабораторії, де використовували стандартні кубики Lego, їхній механічний суббренд Lego Mindstorms та лабораторний насос, який зазвичай використовують у дослідницьких лабораторіях. Над проектом створення біопринтера працювала команда інженерів та біологів, і в результаті їм це вдалося.

Поява 3D-біодруку надала потенційне вирішення проблеми з отриманням зразків тканин. Ця технологія передбачає завантаження “біочорнила”, що містить живі клітини, у картридж.

Той, у свою чергу, завантажується в біопринтер. Після програмування біопринтер друкує наповнене клітинами біочорнило, формуючи 3D-структури, які мають на меті відтворити складну будову біологічної тканини.

Раніше повідомллося, що інженери-хіміки з Кореї винайшли спосіб, як можна перетворити вуглекислий газ на біопластик.



Теги по теме
ученые Строительство
Источник материала
loader
loader