Український стартап Respeecher тренує нейромережу для розпізнавання кримськотатарської мови
Український стартап Respeecher тренує нейромережу для розпізнавання кримськотатарської мови

Український стартап Respeecher тренує нейромережу для розпізнавання кримськотатарської мови

Команда збирає 1000 записів голосу кримців для того, аби популяризувати кримськотатарську в помічниках, чатботах або ж автоматичних перекладачах.

Український стартап Respecheecher почав тренувати безкоштовну нейромережу для розпізнавання кримськотатарської мови. Для цього команда збирає 1000 голосів кримців. Про це повідомила пресслужба Respecheecher.

За словами авторів ініціативи, це допоможе популяризувати та прискорити появу кримськотатарської у помічниках, чатботах або ж автоматичних перекладачах.

Надіслати власні записи мови або ж посилання на них можна через цю форму. 

Аудіозаписи мають бути зроблені в тихій кімнаті з мінімальною кількістю фонових шумів (голоси інших людей, звук автомобілів, кондиціонера, холодильника тощо). Записувати мову бажано за допомогою мікрофона, хоча якісні аудіозаписи на телефон також підійдуть.

У Respecheecher додали, що особисті дані людей використовуватимуть лише для навчання нейромережі та аналізу кримськотатарської мови.

  • Читайте також: Компанія Apple додала кримськотатарську мову для адаптації своїх додатків

Раніше команда стартапу вже навчила нейромережу розпізнавати українську мову. Ресурсом можуть скористатись розробники, науковці, а також великі корпорації.

Respeecher за допомогою штучного інтелекту синтезує людські голоси з 2018 року. Його команда вже навчила нейромережу розпізнавати українську мову. Ресурсом можуть скористатись розробники, науковці, а також великі корпорації. Раніше стартап працював над створення ШІ-голосів для «Зоряних воєн», а також гри God of War Ragnarok.

Нагадаємо, в березні пресслужба Мінреінтеграції повідомилапро плани розробити та затвердити офіційний правопис кримськотатарської мови на основі латинського алфавіту.

У 2021 році Кабінет міністрів України затвердив алфавіт кримськотатарської мови на основі латинської графіки, який складається з 31 літери. Очікується, що освітній процес буде переведений на використання латинки до 1 вересня 2025 року.

Фото: qirim.news

Теги по теме
крымские татары
Источник материала
loader
loader