Держсекретар США схвалив план Києва, як "покласти край війні"
Держсекретар США схвалив план Києва, як "покласти край війні"

Держсекретар США схвалив план Києва, як "покласти край війні"

КИЇВ. 29 березня. УНН Ентоні Блінкен підтримав мирні ініціативи Києва та назвав будь-які заклики заморожування конфлікту «пасткою», що дозволить росії відпочити та переоснаститись, щоб потім знову перейти у атаку, пише УНН з посиланням на Голос Америки.

Деталі

Глава американської дипломатії підтримав пропозиції Києва у ході віртуальної сесії Саміту на підтримку демократії, на якій міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба докладно виклав 10 пунктів плану. Блінкен охарактеризував його як «10 принципів, заснованих на здоровому глузді, які можуть стати дорожньою картою, яка веде до миру».

Цитата

«Ми всі повинні дуже добре усвідомлювати, що, здавалося б, благонамірні зусилля, наприклад заклики до припинення вогню, які можуть у потенціалі призвести до заморожування конфлікту, дозволять росії закріпити досягнуті успіхи та просто використати час для відпочинку та переоснащення, щоб потім знову перейти у атаку», – сказав Блінкен.

Держсекретар не згадав Китай безпосередньо, але його критика була спрямована проти мирних ідей Пекіна.

«Те, що на поверхні здається дуже привабливим – хто не хоче, щоб гармати замовкли? – може виявитися дуже цинічною пасткою, з якою потрібно бути дуже обережними», – заявив глава американської дипломатії.

Блінкен заявив, що США віддані підтримці «серйозних дипломатичних зусиль», які можуть призвести до досягнення миру в Україні.

«Ми всі знаємо, що для того, щоб мир був справедливим, він має підтримувати принципи, що лежать в основі Статуту ООН: суверенітет, територіальна цілісність, незалежність. А щоб мир був міцним, він має бути таким, щоб росія не могла просто відпочити, переоснастити війська, а потім відновити війну у вигідніший для неї час», – пояснив держсекретар.

Блінкен заявив, що Україна під керівництвом Президента Зеленського виступила з пропозицією, яка б дозволила встановити такий мир.

«Ця пропозиція може покласти край війні і врятувати безліч життів. Вона відновлює територію України та поважає її демократію. Вона дозволить відновити країну та її економіку. Вона забезпечить радіаційну та ядерну безпеку. Вона буде відповідати Статуту ООН та волі міжнародної спільноти. І вона допоможе мільйонам людей у всьому світі, які постраждали від російської агресії», – заявив глава американської дипломатії.

Доповнення

Передбачалося, що на сесії виступить Президент України Володимир Зеленський, але він відвідував райони, що прилягають до лінії фронту.

Теги по теме
Украина война США новости мира
Источник материала
loader
loader