У Білорусі керівниць опозиційного сайту tut.by Марину Золотову та Людмилу Чекіну засудили до 12 років колонії
У Білорусі керівниць опозиційного сайту tut.by Марину Золотову та Людмилу Чекіну засудили до 12 років колонії

У Білорусі керівниць опозиційного сайту tut.by Марину Золотову та Людмилу Чекіну засудили до 12 років колонії

У Білорусі керівниць опозиційного сайту tut.by Марину Золотову та Людмилу Чекіну засудили до 12 років колонії - Фото 1
У Білорусі керівниць опозиційного сайту tut.by Марину Золотову та Людмилу Чекіну засудили до 12 років колонії - Фото 2
Троє інших обвинувачених у справі tut.by суд оголосив у розшук.
У Білорусі керівниць опозиційного сайту tut.by Марину Золотову та Людмилу Чекіну засудили до 12 років колонії - Фото 3
У Білорусі керівниць опозиційного сайту tut.by Марину Золотову та Людмилу Чекіну засудили до 12 років колонії - Фото 4

17 березня суд у Мінську присудив по 12 років колонії колишній гендиректорці ООО «Тут Бай Медіа» Людмилі Чекіній та колишній головній редакторці художньо-редакційного відділу tut.by Марині Золотовій. Про це повідомляє «Белсат».

Обидвом зарахують час перебування під вартою. Чекіну також зобов’язали сплатити штраф у розмірі 37 тис рублів. Крім цього, на 5 років її позбавили права обіймати посади, пов’язані із організаційними та адміністративними обов’язками. Майно Чекіної, зокрема гроші на кількох банківських рахунках, залишається під арештом. Його скасують, якщо вона сплатить призначений штраф.

Золотову визнали винною у поширенні матеріалів із публічними закликами до захоплення державної влади, насильницької зміни конституційного ладу, діям, які становили загрозу для національної безпеки Білорусі. Чекіну визнали винною в організації подібних дій, а також в ухиленні від сплати податків. Також обох звинуватили у підбурюванні соціальної ворожнечі.

  • Читайте також: «Ходила в джинсах, обедала на общей кухне». Кто такая Людмила Чекина, которая возглавляла главное медиа страны

Вирок ще не набув чинності, його можна опротестувати в апеляційному порядку.

Крім того, суд оголосив у розшук трьох інших обвинувачених у справі tut.by. Йдеться про колишню головну редакторку політико-економічного блоку новин художньо-редакційного відділу Ольгу Лойко, редакторку Олену Толкачову та юрисконсульта Катерину Ткаченко.

Нагадаємо, 9 січня 2023-го у Мінську розпочався суд над Мариною Золотовою та Людмилою Чекіною.

У травні 2021 року білоруські правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів. 

Силовики затримали вдову засновника Tut.by Юрія Зіссера Юлію Чернявську, лише у січні 2022 року Чернявській змінили запобіжний захід і звільнили з-під домашнього арешту.

Загалом було затримано 15 людей, сайт Tut.by на території Білорусі був заблокований, а саме видання де-факто перестало існувати. Також влада визнала всі матеріали і соцмережі Tut.by «екстремістськими». 

У липні 2021 року частина команди Tut.by запустила нове медіа Zerkalo.io.

З 2020 року, після президентських виборів, на яких «переміг» Олександр Лукашенко, у Білорусі тривають репресії. Захід результати цих виборів не визнав.

Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій. Що передбачають ці зміни, читайте за посиланням.

Фото: «Белта»

Теги по теме
Беларусь
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader