Франція таки розглядає передачу Україні винищувачів Mirage 2000
Франція таки розглядає передачу Україні винищувачів Mirage 2000

Франція таки розглядає передачу Україні винищувачів Mirage 2000

Адже, за словами міністра оборони, насамперед потрібно визначитись з пріоритетами. Проте Лекорню пригадав словами президент Франції Еммануеля Макрона, що тема літаків не є табуйована.

Що відомо про ймовірну передачу ЗСУ Mirage 2000

Інформація про те, що Міноборони Франції розглядає варіант передачі Україні літаків типу Mirage 2000 та навчання пілотів на них у Польщі з'явилась під час слухань в Сенаті Франції 28 лютого 2023 року.

Тоді один із сенаторів запитав Франсуа Лекорню, чи планує Париж передати для ЗСУ 12 літаків типу Mirage 2000C, які списані та поставлені на зберігання влітку 2022 року. Інший поцікавився, чи навчатимуть українських пілотів на Mirage 2000 в Польщі.

Міністр оборони не підтвердив цю інформацію, проте заявив, що терміновість полягає у відправленні боєприпасів.

На боєприпасах тримається витривалість українців… З українцями йдуть розмови про літаки та навчання,
– заявив Лекорню.

Та міністр оборони Франції не уточнив, про який тип літака мовиться.

Франсуа Лекорню сказав, що труднощі з доставкою літаків пов'язані з логістикою, навчанням, можливостями технічного обслуговування: "Все це у тимчасових горизонтах, які явно не є короткостроковими".

Що відомо про французькі винищувачі Mirage 2000C

  • У Франції є 65 одиниць Mirage 2000C та 12 застарілих Mirage 2000-5. Останні планують замінити на Rafale та зняти з озброєння до 2030 року.
  • Французькі винищувачі Mirage 2000C мають високий рівень зносу та малі можливості для ураження наземних цілей та ведення повітряного бою. Варто зауважити, що Mirage 2000D можуть літати швидко навіть на малій висоті, здатні нести ракету SCALP, після модернізації – ракети "повітря – повітря" сімейства MICA.
  • Першочергово ці літаки виготовляли як конверсію із Mirage 2000N, що створювали як носія тактичної ядерної зброї. Винищувач Mirage 2000 був основним бойовим літаком військово-повітряних сил Франції наприкінці 20 – на початку 21 століття.
Источник материала
loader