![ЄБРР погіршив прогноз для економіки України](https://thumbor.my.ua/v7BBEHJZKfNAeZru47H5ExsKA5w=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F92%2F28039ec7530dcf3c7d549cacae26aa04.jpg)
ЄБРР погіршив прогноз для економіки України
Європейський банк реконструкції та розвитку погіршив прогноз зростання української економіки у 2023 році до 1% з 8%, які він прогнозував у вересні 2022 року
Про це йдеться у підготованому банком оновленому макроекономічному огляді ЄБРР «Регіональні економічні перспективи», повідомляє Інтерфакс-Україна.
«У 2023 році, якщо виходити з того, що бойові дії в Україні залишаться обмеженими нинішньою територією, на якій до війни вироблялося менше 20% ВВП, цілком імовірно, що реальний обсяг виробництва стабілізується на рівні близько 70% до рівня 2021 року», – йдеться у документі.
Водночас ЄБРР зазначив, що економіка України, як і раніше, сильно залежатиме від умов воєнного часу.
«Якщо не відбудеться істотних стратегічних змін на місцях, зростання ВВП України в 2024 році, ймовірно, буде млявим, але принаймні позитивним», – зауважують аналітики ЄБРР, уточнивши, що у такому випадку українська економіка може зрости на 3%.
Загалом ЄБРР погіршив прогноз зростання ВВП ринків Європи, Кавказу, Центральної Азії і півночі Африки у 2023 році до 2,1% із прогнозованих у вересні минулого року 3%.
При цьому оцінки були переглянуті у бік зниження для більш ніж половини країн, у яких працює ЄБРР. Водночас у 2024 році банк очікує, що темпи зростання економік прискоряться в середньому до 3,3%.
«Оптимізм щодо темпів відновлення та зростання після криз останніх років, особливо війни в Україні, на наш погляд, недоречний. Ось чому ми називаємо це оновлення наших прогнозів на кінець зими «ще не в безпеці» (not out of the woods)», – зазначається у документі.
Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)