Twitter продовжує реалізацію плану Ілона Маска, який має на меті перетворити соцмережу на «всеосяжний додаток», де можна буде не лише пубілікувати твіти та обмінюватися повідомленнями, але й здійснювати платежі та вести комерційну діяльність. Наразі Twitter почав подавати заявки на отримання регулюючих ліцензій у США та розробляти програмне забезпечення, необхідне для впровадження платежів на платформі, повідомляє «Forbes Україна» із посиланням на публікацію у Financial Times.
Як повідомили джерела FT, команда розробників вже працює над підготовкою платформи до того, щоб на ній можна було здійснювати платежі. Також у Twitter розробляють «сховище для зберігання та захисту даних, а також просуває нормативні перевірки, потрібні перед запуском платіжного сервісу», йдеться у матеріалі «Forbes Україна».
У листопаді Twitter зареєструвався в Міністерстві фінансів США як платіжна система і тепер почав подавати заявки на отримання деяких державних ліцензій, які будуть потрібні для запуску. За словами джерел британського видання ліцензування в США планують завершити протягом поточного року. У планах Twitter й розширення для отримання дозволів регулюючих органів на міжнародному рівні.
Раніше «Media Sapiens» повідомляв, що бюджети рекламодавців, призначені на присутність у Twitter, впали на 71% у грудні 2022 року. Загалом доходи Twitter у четвертому кварталі 2022 року впали приблизно на 35% у річному вимірі через падіння обсягів реклами.
Також ми писали, що Twitter скоротив 80% працівників з приходом Ілона Маска і що компанія заборгувала понад 136 тисяч доларів плати за оренду приміщення у Сан-Франциско, де був її головний офіс. За це на Twitter подали до суду, а компанія влаштувала онлайн-аукціон, розпродаючи речі зі свого офісу.
Нагадаємо, Ілон Маск придбав Twitter на початку жовтня 2022-го. Відразу розпочав серію радикальних змін в компанії. Зокрема, звільнив топменеджмент і правління, а також приблизно половину працівників.
Особливу увагу користувачів привернула ідея Маска продавати сині галочки верифікації за $8 на місяць. Також соцмережа відмовилася від політики протидії дезінформації щодо COVID-19.
У Євросоюзі стурбовані політикою Twitter під керівництвом Маска. ЄС пригрозив йому, що мережу можуть оштрафувати чи навіть заблокувати на території Євросоюзу у разі недотримання правил модерації контенту.
15 грудня Twitter заблокував профілі кількох журналістів, які працюють у провідних американських медіа. Це відбулося наступного дня після того, як Маск оголосив, що в соцмережі більше не можна буде розміщувати інформацію про поточне місце перебування людей.
19 грудня Ілон Маск запустив у Twitter опитування, чи варто йому піти з посади керівника компанії. Більшість користувачів проголосували «так».
21 грудня він повідомив, що залишить посаду гендиректора компанії, щойно знайде відповідну заміну, і керуватиме надалі технічним блоком соцмережі.
Фото: Yuri Samoilov / Flickr