Підсумки Рамштайн-8: в паті не вистачає танків, але онлайн непоганий
Восьма зустріч у форматі «Рамштайн» закінчилася. Прориву по танках Leopard та Abrams не відбулося. Німеччина та США не виключають, що постачання цього типу техніки можливе, але у своїй допомозі роблять акцент на масштаби (1 млрд євро та 2,5 млрд доларів відповідно) та необхідність посилити наявні підрозділи броньованими транспортними засобами.
На питання німецького ЗМІ до міністра оборони США Ллойда Остіна чи будуть заяви про Leopard та Abrams, той відповів, що Україні передають танки. «Наприклад, Польща, яка передавала та буде передавати Україні танки… так й інші країни», - сказав Остін. Але не уточнив – йдеться про західні типи танків, чи пострадянський парк техніки.
20 січня під час проведення восьмої зустрічі у форматі «Рамштайн», міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив про надання Україні нового пакету військової допомоги на 1 млрд євро. Він нагадав, що після надання цього пакету, «загальна вартість наданої Німеччиною військової допомоги перевищить 3,3 млрд євро», повідомляє LB.ua.
Також Пісторіус наголосив, що наразі пріоритет номер один – системи ППО. ФРН направить в Україну систему Patriot, ще 7 САУ Gepard, системи Iris-T SLM і керовані ракети до них. Пакет допомоги включає логістику і навчання українських військових, які почнуться наприкінці січня.
Про вміст великого пакета допомоги на 2,5 млрд доларів від США, про який було оголошено в ніч на п’ятницю, читайте у новині. Але там сотні HMMWV та десятки бойових машин Bradley й бойових броньованих машин Stryker.
Tallinn Pledge
Напередодні зустрічі у форматі «Рамштайн», 19 січня, сім країн Європи узгодили військову допомогу для України. Документ про допомогу під назвою Tallinn Pledge підписали на військовій авіабазі Тапа в Естонії, нагадує «Суспільне». Там зібралися міністри оборони Естонії, Великої Британії, Польщі, Латвії та Литви, а також представники Данії, Чехії, Німеччини, Нідерландів, Словаччини та Іспанії. Й за результатами перемови країни домовилися:
Данія - надасть допомогу майже на 600 мільйонів євро. Це той пакет, в який входять й раніше анонсовані Цезарі.
Чехія постачатиме військову техніку та збільшить виробничі потужності, зокрема для виробництва боєприпасів великого калібру, гаубиць і бронетранспортерів та їх ремонту.
Естонія - переказує десятки 155-мм гаубиць FH-70 і 122-мм D-30, тисячі 155-мм артилерійських боєприпасів, машини підтримки для артилерійських підрозділів, сотні протитанкових гранатометів Carl-Gustaf M2 з боєприпасами загальною вартістю близько 113 мільйонів євро (також писали вчора окремо).
Латвія – дасть десятки переносних ЗРК Stinger і додаткові елементи ППО, два вертольоти М-17, десятки кулеметів з боєприпасами, декілька десятків БПЛА та запчастини для самохідної гаубиці М109.
Польща – невдовзі передасть Україні зенітні установки С-60 із 70 тисячами боєприпасів. Країна продовжує постачання 155-мм гаубиць KRAB та різних видів боєприпасів. Передача роти танків Leopard 2 з 1000 одиниць боєприпасів до них упирається в умову створення ширшої коаліції країн-донорів танків Leopard 2.
Велика Британія надасть великий пакет допомоги:
- Танкову роту Challenger 2 з броньованими евакуаційними та ремонтними машинами;
- САУ AS90 калібру 155 мм;
- сотні бронемашин, обладнання для подолання мінних полів та встановлення водних переправ;
- десятки безпілотних авіаційних систем для підтримки української артилерії;
- ще 100 тис. артилерійських снарядів;
- сотні ракет, включно з ракетами GMLRS, ракетами ППО Starstreak і ракетами ППО середньої дальності;
- 600 ракет Brimstone;
- додаткове обладнання і запчастини для модернізації сотень українських танків та БМП.
- Разом з дев'ятьма країнами-партнерами Велика Британія планує підготувати близько 20 тисяч українських військових. На це виділено 200 мільйонів фунтів стерлінгів.
Словаччина - продовжить інтенсивні дискусії з членами Альянсу щодо можливостей розблокування додаткового обладнання для допомоги Україні.
Окрім цього
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон 19 січня оголосив про новий пакет військової допомоги Україні. Зокрема вперше ухвалили рішення про передачу сучасних артилерійських систем Archer, зазначає BBC. За інформацією агенції Reuters, на озброєнні Швеції перебувають 48 систем Archer. Скільки з них буде передано – поки не повідомляють. Але, ймовірно, мова йде про 12 одиниць.
Повний боєзапас у 21 постріл може бути випущений за 2,5 хвилини або ж за 150 секунд, тобто швидкострільність САУ Archer становить близько 8 пострілів за хвилину. Дальність САУ – до 35-40 км звичайними 155-мм боєприпасами та до 50-60 км – високоточними Excalibur, пише «Діфенс Експрес».
Також шведський уряд анонсував постачання додаткових протитанкових гранатометів NLAW, 50 бойових машин піхоти Stridsfordon 90 (озброєні 40-мм гарматою L70 Bofors, забезпечено захист від 30-мм снарядів) та інше озброєння. Загальна вартість цього пакету допомоги оцінюється у 420 млн доларів США, втім, без урахування САУ Archer.
поддержать проект